Sfoukl jsem to jako svíčku, smál se oslavenec Jaroslav Koma

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Bez jednoho dne by to byly přesně dva měsíce, co naposledy nastoupil Jaroslav Koma k soutěžnímu zápasu. Paradoxně to bylo právě proti Hradci Králové. Narozdíl od posledního střetnutí se mohl dnes na tváři slovenského obránce vyjímat úsměv. I díky jeho asistenci porazili Kohouti Hradec 5:1 a udrželi vysněnou čtvrtou příčku zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. Olomoucký „snajpr“ tak mohl dnešní výhru brát jako dárek, v den zápasu totiž oslavil dvacáté šesté narozeniny.

Dlouhá pauza nebyla na obránci s pravým držením hole vůbec znát. Svou typickou hrou a ostrou palbou pořádně zatápěl hradecké obraně v čele s brankářem Luňákem.

⇒ Jaroslav Koma se konečně vrátil do sestavy Mory

„I když jsem dnes nastoupil po dvou měsících, neřekl bych, že by byl duel pro mě extra těžký, mám hodně natrénováno. Cítil jsem se dobře. Není to samozřejmě trénink, je to zápas, takže první tři střídání byla taková všelijaká, ale myslím, že jsem to sfoukl jako svíčku,“ hodnotil s úsměvem své počínání Koma.

Nástup do zápasu měli Kohouti impozantní. Během šesti a půl minut v úvodní třetině nastříleli svému protivníkovi čtyři branky a zápas byl prakticky hotov. „Neřekl bych, že to byl nějaký lehký zápas. Za Hradec hraje výborně Jaroslav Roubík, ten jim hraje vše, toho jsme se snažili hodně hlídat. A branky co přišly, to už bylo štěstí. Tři body jsou důležité hlavně proto, že jsme Hradec nechali zase o pár bodů za námi.“ Olomouc svému pronásledovateli odskočila v tabulce na čtyři body.

Posléze se obránce, jenž má na kontě přes sto startů v extralize, rozpovídal o období, které pohne se sebevědomím každého sportovce. A to jaké útrapy snášel během svého zranění.

„Musím poděkovat své rodině, protože ty dny, co jsem byl doma zraněný, byly se mnou k nevydržení. V průběhu roku jsem byl už podruhé zraněný a člověk se necítí moc dobře. Bylo to se mnou nepříjemné a jsem rád, že to se mnou vydrželi. Člověk chce hrát a místo toho sedí doma, každý sportovec jistě zná, jaké to je.“

Olomouc zatím dokázala v novém kalendářním roce vždy bodovat. Každému nově naskakujícímu hráči pomůže, když je v týmu pohoda. „Je super, že to klukům teď šlape, určitě mi pomohlo to, že se daří a já se na tom trošku svezl. Kdyby kluci padali tabulkou dolů, asi by mi to moc nepomohlo. Mám ze zápasu dobrý pocit,“ dodal střelec tří letošních branek.

Kmenový hráč Brna nezastírá, že v kariéře má vyšší plány než hrát první ligu. „Moje ambice jsou samozřejmě hrát extraligu a právě zranění mi nabouralo plány. Uvidíme jak se to vyvine dál. V Olomouci se mi nehraje špatně, tým šlape, budu tu hrát na maximum. Smlouvu mám v Kometě a kdykoliv mi můžou zavolat, ať jdu hrát tam nebo tam. Ale momentálně to neřeším.“ V letošní sezoně už Koma dvakrát za Kometu naskočil, jednou se dokonce radoval ze vstřelené branky.

Koma je z Brna zvyklý na elektrizující atmosféru. V Olomouci se musel hráč s padesát pětkou na zádech, co se atmosféry týká, hodně uskromnit. „Klobouk dolů před diváky, kteří chodí každý zápas a snaží se nás povzbudit, protože v olomouckých ochozech je opravdu zima, sám jsem to teď během zranění zažil. Ale stotisícové město a přijde slabých tisíc lidí, přijde mi to smutné,“ dodal na závěr Koma.

Fandové Kohoutů si budou moci svoji reputaci napravit již tuto sobotu. V rámci „domácího týdne“ narazí Hanáci na nebezpečné Znojemské Orly. Utkání startuje v 17 hodin.