Situace začíná být vážná, přiznal kapitán Richard Brančík

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Krize olomouckých hokejistů se prohlubuje. Hanáci nedokázali na vlastním ledě přehrát hosty z Třebíče, přestože se nad hráči snášel Damoklův meč v podobě bodového ultimáta. I přes brzké dvoubrankové vedení a drtivý tlak v závěru utkání se nakonec radovala Horácká Slavia po výhře 5:4. Ze strany vedení olomouckého klubu tak s největší pravděpodobností přijdou razantní ozdravné kroky.

Po zápase jen těžko hledal slova. Bylo na něm vidět zklamání. Kapitán Kohoutů Richard Brančík si vůbec nepřipouštěl, že by jeho tým neměl uspět. „Sami jste to viděli. Tohle pro nás byl velmi důležitý zápas a my měli nějaké ultimátum, ale já osobně jsem se na to snažil nemyslet. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, brzy jsme vedli 2:0 a měli hru pod kontrolou.“

Richard Brančík

Přestože soupeř vyrovnal skóre, díky brance Petra Haluzy domácí podruhé a naposledy v zápase vedli. Bohužel jim poté nevyšel vstup do poslední periody. „Nechali jsme soupeře vyrovnat, pak jsme znovu vedli, ale ten vstup do třetí třetiny, pro to těžce hledám slova, to bylo něco katastrofálního,“ hodnotilo těžce olomoucké „céčko“.

Na hráčích byla vidět velká snaha, o čemž svědčí i poměr střel 52:23. Jak už si však diváci na zimním stadionu v Olomouci zvykli, vázlo především zakončení. „Těch posledních deset minut jsme se hodně snažili, nezabalili jsme to. Škoda, že jsme tak neodehráli celý zápas. Pak už bylo těžké to dohnat. Dali jsme sice ještě jednu branku, ale v power-play už to bohužel nepadlo. Možná na začátku došlo k nějaké lehkomyslnosti, podcenění a vědomí, že to máme v kapse. Ale sami jste viděli, jak to nakonec dopadlo,“ dodal smutně Brančík.

Olomoucké vedení již dopředu avizovalo, že v případě nenaplnění bodového ultimáta bude nuceno provést ozdravné kroky v podobě pokut a změn v kádru. Jakou představu má o dalším vývoji olomoucký kapitán? „Teď jsem chvilku přemýšlel, jestli jsem se vůbec někdy s takovou situací v kariéře setkal. Neříkám, že jsme úplně na dně v tabulce, ale ta situace už je dosti vážná na to, kde jsme chtěli být. Zatím si to moc nedokážu představit, uvidíme co se bude dít dál,“ uzavřel diskuzi zkušený centr.