Škoda šancí, které jsme neproměnili, věděl o příčině neúspěchu Erik Hrňa

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Na Hanou v úterý přijel soupeř z Hradce Králové. Mountfieldu patřila po jedenácti kolech nejvyšší domácí hokejové ligy pátá příčka a na domácí tým měli náskok sedmi bodů. Kohouti chtěli navázat na nedělní vítězství v Plzni a před domácím publikem opět bodovat. Utkání, které se hrálo před kamerami České televize, bylo dlouho vyrovnané, ale nakonec dopadlo lépe pro Východočechy. „Zápas jsme ztratili několik vteřin před koncem a není to poprvé,“ věděl Erik Hrňa.

Úterní večer patřil v Olomouci hokeji. Kohouti, kteří v neděli získali v Plzni první body na ledě soupeře, přivítali v plecharéně královéhradecký Mountfield. Mora chtěla využít výhody domácího prostředí a výhrou smazat nepovedené páteční utkání s Mladou Boleslaví.

⇒ Útočník Erik Hrňa

První třetina nabídla šance na obou stranách, úspěšnější byli ale hosté, kteří dvě minuty před koncem využili přesilovou hru a překonali olomouckého brankáře Trvaje. „Ten první gól byla moje chyba,“ přiznal olomoucký útočník Hrňa. „Byl jsem v rohu s hráčem, který mi ale odjel, nahrál na druhou stranu a přenesl hru. Pak už jsme si nepohlídali předbrankový prostor a padl z toho gól,“ popsal situaci, která předcházela první brance soupeře, Hrňa.

Do druhé dvacetiminutovky šli Kohouti s tím, že musí zabojovat. „Řekli jsme si v kabině, že prohráváme pouze o gól, takže ještě není nic ztraceno. V první třetině jsme si dokázali vytvořit tlak, měli jsme několik šancí, které jsme ale bohužel neproměnili. Věděli jsme, že jsme silné mužstvo, které to dokáže otočit,“ poodhalil zákulisí útočník s číslem 88.

A jak si řekli, tak se také stalo – nejprve se ve 27. minutě trefil Martin Cibák, o necelých pět minut později proměnil trestné střílení Hrňa, který tak odčinil svůj podíl na gólu soupeře v první třetině. „Přemýšlel jsem nad tím, jak ten trestňák pošlu, a hlavně jsem věděl, že to chci dát brankáři mezi nohy. Viděl jsem, že se Pavel Kantor přikrčil a dal lapačku dolů, takže jsem to vystřelil nahoru a povedlo se,“ usmíval se při vzpomínce na svou už šestou trefu v této sezóně.

V poslední třetině to dlouho vypadalo, že zápas skončí v normální hrací době remízou, a přikročí se tak k nastavení. Necelé čtyři minuty před zazněním závěrečné sirény se však prosadil královéhradecký Stanislav Dietz, a poslal tak Mountfield do vedení. Mora to zkusila ještě v šesti, když čtyřicet vteřin před koncem odjel na střídačku Jiří Trvaj. Toho však využili Východočeši a Tomáš Knotek vstřelil pojišťovací branku do odkryté olomoucké svatyně dvaadvacet vteřin před koncem. „Není to poprvé, co jsme takhle ztratili zápas,“ kroutil hlavou vsetínský rodák.

Je již tradicí, že na domácí zápasy si najde cestu mnoho příznivců olomouckého hokeje, kteří ženou svůj tým vpřed. Nejinak tomu bylo i v úterý. „Fanoušci byli opět úplně super a tím, jak je tady stará hala, tak se jejich skandování pořádně rozléhalo. Patří jim náš obrovský dík, ale ještě větší omluva za to, že jsme ztratili cenné body,“ uzavřel Erik Hrňa.