Škoda, že jsme první třetinu nedrželi krok, litoval Jakub Galvas

Kristýna Nováková, Kryštof Rossmann
L I B E R E C – Ve 34. kole Tipsport extraligy se Hanáci vydali až na daleký sever Čech, kde se postavili druhému celku tabulky – Bílým Tygrům z Liberce. Utkání bylo o to těžší, protože Hanáci mají dlouhodobě početnou marodku, která se navíc stále rozrůstá. Kohoutům nevyšla první třetina a ačkoli se snažili, už se jim nepodařilo dostat se zpátky do zápasu. Gólově se dokázali prosadit až ve 47. minutě zásluhou Jakuba Galvase, to byl však zároveň jejich jediný gól.

Početná marodka trápí Olomouc už od prosince. Kvůli zranění nehraje například kapitán Martin Vyrůbalík nebo útočníci Jan Káňa se Zbyňkem Irglem. Tento týden se navíc mezi zraněné či nemocné přidali brankář Branislav Konrád a útočníci Lukáš Nahodil s Markem Lašem. „Sestava je taková, jaká je. Bohužel s tím teď nic neuděláme. Samozřejmě doufáme, že to s těmi hráči, kteří jsou zranění, nebo je něco omezuje, bude lepší a lepší a vrátíme se do plné sestavy,“ přikyvoval po zápase bek Jakub Galvas.„Ale to nás nelimituje v tom, abychom podali dobrý výkon. Bohužel dnes jsme do toho špatně vstoupili těmi oslabeními na začátku hry,“ hodnotil utkání.

⇒ Obránce Jakub Galvas

Při skládání sestavy měl trenérský tandem Tomajko-Moták situaci o to složitější, protože zápas s Libercem kolidoval s utkáním olomouckých juniorů, a tak A-týmu nemohlo pomoct více juniorů. Na křídle třetího útoku nastoupil Tobiáš Handl a Janu Lukášovi v bráně kryl záda Marek Hasala. „Snažíme se jim pomoc. Je jedno, kdo tam naskočí. Musíme věřit sami sobě a pdporovat se navzájem. To tam je, ale bohužel nám to dneska nevyšlo,“ řekl nejproduktivnější bek Hanáků.

Pro vývoj utkání byly klíčové dva góly, které se Liberci podařilo dát během 48 vteřin v první třetině. „Ty dva slepené góly je nakoply. Víme, že tady moc napadají a tlačí se do brány. Šli si za vítězstvím víc a spadly jim tam nějaké šťastné góly,“ pokyvoval hlavou mladý bek. „Škoda, že jsme tu první třetinu nedrželi krok, určitě by to bylo jiné.“ Olomouci se navíc v Liberci dlouhodobě nedaří, od postupu do extraligy se zde Kohoutům podařilo vyhrát jen dvakrát, naposledy 11. 10. 2015.

„Co šlo udělat lépe? Nedostat ty góly. A jak už jsem říkal, měli jsme zbytečné fauly, stane se, že nevyhodíme puk... ale měli bychom být víc připraveni. Tohle nás první třetinu srazilo a od toho se odvíjel zápas,“ hledal juniorský reprezentant chyby ve hře svého týmu. „Každý ví, že v Liberci se hraje nejhůř z celé extraligy. Hrozně moc doma napadají a je to těžké. Tentokrát jsme jim ale ty góly darovali, a to byla příčina prohry,“ dodal.

Právě 19letý talent olomouckého hokeje byl autorem jediného gólu Kohoutů, když využil hustého provozu před libereckou klecí a jeho nenápadná střela od modré čáry zapadla za záda Romana Willa. „Jsem rád za každý gól, který týmu pomůže. Bohužel tohle byl takový korigovací gól. Doufám, že příště pomůžu ještě víc,“ posteskl si Galvas.