Škoda, že v první lize není videorozhodčí, litoval Petr Haluza

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Sobotní prvoligové utkání Olomouce s Jihlavou nebylo pikantní jen pro trenéry obou celků, stále velké kamarády Petra Fialu a Petra Vlka. Zajímavé bylo také pro dalšího Petra, útočníka Haluzu, který ještě loni v rámci hostování vypomáhal Dukle na cestě do play-off. Tomu se tentokrát podařilo proti svému bývalému klubu skórovat, bod to však Hanákům přineslo pouze jeden.

Mora byla v utkání proti Jihlavě lepším týmem, a proto s minimálním bodovým ziskem rozhodně nemohla být spokojena. „Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. Kdybychom ty góly dali, nemusel by vůbec zápas dojít do prodloužení a nájezdů,“ zlobil se bezprostředně po duelu Petr Haluza.

⇒ Petr Haluza skóroval, tři body ale jeho tým nevybojoval

Hanáci přitom dvakrát vedli a v závěru základní hrací doby inkasovali hodně kuriózní branku na 2:2. Kotouč letěl vzduchem a zdálo, že ho Čachotský usměrnil do sítě rukou, jako smečující volejbalista. „Abych se přiznal, tak moc jsem to neviděl. Vím, že to gólman vyrazil, a pak přišla dorážka. Škoda, že v této soutěži není nějaký videorozhodčí,“ uvedl olomoucký útočník.

Ten měl v první třetině na hokejce velkou šanci, samostatný únik ale zakončil zadovkou. Obránci soupeře ho dojížděli a zkomplikovali mu zakončení. „Na trestné střílení to ale nebylo. Soupeř mi zezadu zvedl hokejku a já jsem pak už neměl prostor na zakončení, proto jsem ještě hledal přihrávkou pod sebe Domina,“ popisoval.

Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, trenéři Fiala s Tomajkem dali důvěru mimo jiné i Haluzovi, ten ovšem na Bendu nevyzrál. „Znal jsem ho, takže jsem věděl, co udělám. A teď po zápase mi to i sám říkal, že čekal střelu mezi nohy. Zkusil jsem stahovačku do forhendu, bohužel tam byl celkem rychle,“ prozradil sedmadvacetiletý forvard.

„Nehraje se nám teď špatně. Hodně se tlačíme do brány, hodně střílíme, jen nám to tam nepadalo,“ smutnil Haluza. „Je to škoda. Mohli jsme mít nějakou šňůru, porazili jsme prvního, druhého. Je to ale asi tím, že jsme neproměnili šance. Kdybychom je dali, vyhráli bychom,“ dodal závěrem.

Příště se snad bude Haluzovi a jeho spoluhráčům dařit v koncovce více. Už ve středu hostí Mora v rámci 38. kola na domácím ledě Hradec Králové. Hraje se od 18 hodin.