Skvělá zpráva! Martin Cibák zůstává v Olomouci do konce sezóny

Klub
O L O M O U C – Zkušený slovenský útočník Martin Cibák se rozhodl do konce sezóny působit v týmu nováčka extraligy z Olomouce. Na Hané tak zůstává nejlepší střelec Kohoutů a rovněž člen klíčové první formace. „ S Martinem jsme si sedli, a nakonec se dohodli, že tu zůstane do konce ligového ročníku,“ potvrdil generální manažer Erik Fürst.

Všechny spekulace okolo přestupu slovenského forvarda už nemají žádnou váhu. Ještě před Vánocemi Martin Cibák rozsekl největší otazník. Na Hané podepsal smlouvu do konce sezóny 2014/15. „Vše proběhlo rychle, o Martina jsme měli i nadále zájem. Sedli jsme si, a nakonec se dohodli, že tu zůstane do konce ligového ročníku,“ svěřil se generální manažer Erik Fürst.

K podpisu nové smlouvy se vyjádřil i sám Cibák. „Rozhodlo to, že se tu cítím dobře. Byly nějaké nabídky, ale nic nebylo adekvátní. Myslím si, že máme dobré mužstvo, navíc i rodina se v Olomouci cítí dobře, takže jsem neměl žádné důvody, abych nezůstal,“ řekl Martin Cibák po podpisu své třetí smlouvy na Hané.

⇒ Útočník Martin Cibák

Čtyřiatřicetiletý hokejista prozradil, že jeden z důvodů, proč se rozhodl zůstat, byla i spolupráce s parťáky z formace. Společně s dalším Slovákem Romanem Rácem a Rostislavem Maroszem totož vytvořili jednu z nejúdernějších formací nejvyšší soutěže.

„Když se daří, je zbytečné něco měnit. Máme jako tým docela dobře našlápnuté, i když víme, že zbývá ještě skoro polovina základní části. Uvidíme, jak to dopadne,“ doplnil vítěz Stanley Cupu z roku 2004.

Poté, co si Cibák už nadobro ujasnil, kde bude do konce sezóny působit, se teď může společně s ostatními Kohouty soustředit už jen na zápasy. Mora chce zapomenout na tři výsledkově nevydařená utkání, která před Vánoci odehrála, a začít novou vítěznou šňůru.

„Takový je hokej. Myslím, že proti Brnu i ty zápasy předtím jsme minimálně půlku utkání hráli dobře, jen výsledek nebyl takový, jaký bychom chtěli. Je třeba dávat góly, proměňovat šance hlavně v přesilovkách. Myslím, že se k nám štěstí opět přikloní a budeme body znovu sbírat,“ nechal se na závěr slyšet útočník, který v 30 zápasech letošní sezóny zaznamenal 11 branek a osm asistencí.