Všechny spekulace okolo přestupu slovenského forvarda už nemají žádnou váhu. Ještě před Vánocemi Martin Cibák rozsekl největší otazník. Na Hané podepsal smlouvu do konce sezóny 2014/15. „Vše proběhlo rychle, o Martina jsme měli i nadále zájem. Sedli jsme si, a nakonec se dohodli, že tu zůstane do konce ligového ročníku,“ svěřil se generální manažer Erik Fürst.

K podpisu nové smlouvy se vyjádřil i sám Cibák. „Rozhodlo to, že se tu cítím dobře. Byly nějaké nabídky, ale nic nebylo adekvátní. Myslím si, že máme dobré mužstvo, navíc i rodina se v Olomouci cítí dobře, takže jsem neměl žádné důvody, abych nezůstal,“ řekl Martin Cibák po podpisu své třetí smlouvy na Hané.

⇒ Útočník Martin Cibák

Čtyřiatřicetiletý hokejista prozradil, že jeden z důvodů, proč se rozhodl zůstat, byla i spolupráce s parťáky z formace. Společně s dalším Slovákem Romanem Rácem a Rostislavem Maroszem totož vytvořili jednu z nejúdernějších formací nejvyšší soutěže.

„Když se daří, je zbytečné něco měnit. Máme jako tým docela dobře našlápnuté, i když víme, že zbývá ještě skoro polovina základní části. Uvidíme, jak to dopadne,“ doplnil vítěz Stanley Cupu z roku 2004.

Poté, co si Cibák už nadobro ujasnil, kde bude do konce sezóny působit, se teď může společně s ostatními Kohouty soustředit už jen na zápasy. Mora chce zapomenout na tři výsledkově nevydařená utkání, která před Vánoci odehrála, a začít novou vítěznou šňůru.

„Takový je hokej. Myslím, že proti Brnu i ty zápasy předtím jsme minimálně půlku utkání hráli dobře, jen výsledek nebyl takový, jaký bychom chtěli. Je třeba dávat góly, proměňovat šance hlavně v přesilovkách. Myslím, že se k nám štěstí opět přikloní a budeme body znovu sbírat,“ nechal se na závěr slyšet útočník, který v 30 zápasech letošní sezóny zaznamenal 11 branek a osm asistencí.