První dějství nabídlo v počtu minut nejvíce vyloučení celého zápasu. Pro oba celky to tak znamenalo mnoho přesilovek i her v oslabení. „Zápas byl velmi těžký. Zvlášť pak první třetina, kdy se hrály samé přesilovky a oslabení. Bylo těžké dostat se do tempa. Smekám před spoluhráči za super výsledek,“ hodnotil tvrdě vybojovanou výhru obránce Lukáš Mareš.

⇒ Obránce Lukáš Mareš

„Tolik trestů v jednom zápase se jen tak nevidí. Naposledy jsme podobné utkání odehráli s Hradcem. Takových zápasů jsem moc nezažil,“ vzpomněl Mareš listopadový domácí zápas s Hradcem Králové, který byl taktéž poznamenán mnoha vyloučeními.

Pro odchovance Jihlavy šlo o první extraligový gól, který Moru v půlce druhé třetiny poslal do vedení. „Odražený puk jsem jen sklepl na hokejku a bouchl. Mířil jsem nahoru a trefil se. Jsem rád, že to vyšlo v první sezóně a nemusím čekat další čtyři roky jako v Jihlavě,“ smál se třiadvacetiletý obránce. „Mám velkou radost i za ty tři uhrané body, které byly určitě důležité.“

Po debaklu s Litvínovem v předchozím kole šlo o velmi důležitou výhru. „Něco jsme si řekli v kabině, ale bylo vidět, že sami víme, kde jsme udělali chyby. Na dalším tréninku jsme se už chystali na příští zápas, jako by se nic nestalo,“ shrnul počínání týmu před duelem s Plzní.

Na dotaz, jak v týmu vnímá Jana Káňu, který se v zápase blýskl dvěma asistencemi, řekl: „Jasně ví, kdy vystřelit. Ze skoro každé střely se pak může radovat z bodu.“ Káňa momentálně patří mezi nejproduktivnější olomoucké hráče. „Je určitě lídr. Když je potřeba, dokáže zavelet a tým jede,“ zakončil Mareš.