Snad Meidl zůstane, doufá trenér Petr Fiala

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Základní část první hokejové ligy je minulostí. Olomoucká Mora jí proplula nevyrovnanými výkony, přesto obsadila přijatelné páté místo, přičemž na vytoužené třetí ztrácí pouhých šest bodů. Hanáci tak mají o motivací pro atraktivnější nadstavbu postaráno – skončit nejhůře čtvrtí a vyhnout se předkolu play-off.

Trenér Petr Fiala však po základní části spokojenost rozhodně neprojevil. Nevyrovnané výkony a ztráty především v domácím prostředí se slabšími soupeři stály Moru spoustu bodů a také možnost hrát na úplné špici soutěže.

Trenér Petr Fiala

„Kdybychom měli o šest bodů více, tak bychom to hodnotili kladně. Sice už nemáme daleko k avizovanému třetímu nebo čtvrtému místu, ale dokud tam nebudeme, nemůžeme tvrdit, že jsme spokojeni,“ uvedl bezprostředně po pondělním zápase proti Litoměřicím.

První liga však nabízí samé vyrovnané bitvy. „Otázka je, kdo vůbec může být v první lize spokojený. Například Kadaň není v osmičce, přitom tam určitě být chtěla. Soutěž je vyrovnaná a ani ta mužstva ze špičky nemají takový náskok jako v předchozích letech. Bereme to jako fakt,“ vysvětlil.

Kohoutům by mohla nadstavba vyhovovat. Do první osmičky se dostaly silné týmy v čele s Ústím nad Labem a Chomutovem. A proti takovým soupeřům, kteří hrají hokej a nebetonují, to Hanákům jde vždy lépe. „Zatím to tak bylo. Ale když se nebude hrát tak, jak je potřeba, bude to úplně jedno. Nemůžeme si myslet, že teď po dvou vítězstvích to přijde samo. Je to náš problém, výsledky jsou opravdu jako na houpačce. Teď jsme měli sérii šesti zápasů výher a proher na střídačku. Naštěstí jsme tu statistiku v pondělí nabourali,“ vyvracel domněnku olomoucký kouč.

„Vždy rozhoduje to, jak se k zápasu přistoupí. Když budeme prohrávat, tak zase budeme říkat, že nám nesedí ani ti silnější soupeři. V soupeřích to ale opravdu není. Když se k zápasu přistoupí naplno, tak se může i prohrát,“ dodal.

V utkání proti Litoměřicím se ve výborném světle předvedl útočník Radek Meidl. Ten se musel v letní přípravě pakovat, nastupoval jen ve druhé lize za Prostějov. Hanáci si mladého vysokého forvarda povolali počtvrté v sezóně zpět a vyplatilo se. Meidl sice utrpěl zranění na hlavě, přesto dvakrát skóroval a výraznou měrou se podílel na vítězství.

„Nemáme příliš ve zvyku hned někoho chválit. Ale je konec roku a hrajeme v tabulce nahoře, Radek odehrál ty čtyři zápasy, ve kterých nastoupil, velice solidně. Doufám, že už nebudeme mít závazky vůči Prostějovu, aby tam hrál. Chceme, aby zůstal tady, minimálně teď mezi svátky to půjde a doufám, že se to podaří vyřídit tak, aby zůstal v Olomouci i nadále,“ prozradil Fiala.

„To, s čím šel do Prostějova, se splnilo. Radek dlouho nehrál, potřeboval se do toho dostat zpátky. Když bude hrát tak jako proti Litoměřicím, bude to jedině dobře, protože to zvedne i jeho spoluhráče,“ podotkl trenér Mory.

Mora se díky svému pátému místu v tabulce nepředstaví přes Vánoce ani jednou doma. V pondělí 27. prosince zajíždí do Hradce Králové, ve středu 29. prosince potom do Znojma. Na olomouckém zimním stadionu si Kohouti zahrají až 5. ledna proti Berounu.