Snad jsem načasoval formu, říká Jan Káňa a mluví o pozdním příjezdu do Brna

Josef Prášek
B R N O - Jan Káňa proti brněnské Kometě zazářil. Proti svému bývalému celku se podílel na všech brankách Olomouce! A dokonce vstřelil vítězný gól v prodloužení, čímž zařídil dvoubodovou výhru pro Hanáky 3:2.

Kometa přitom měla sérii pěti výher v řadě. „Je to pro nás hodně cenné vítězství. Vždycky když hrajete u tak dobrého týmu, jako je Brno, tak to zvedne sebevědomí a potěší to. Věděli jsme o jejich sérii a proč bychom je nemohli zastavit zrovna my? Tak to vyšlo,“ těší olomouckého forvarda.

⇒ Útočník Jan Káňa

Do Brna ale Kohouti dorazili se zpožděním, když se zdrželi na dálnici. „Všichni jsme byli v klidu a spíš jsme si z toho dělali srandu,“ vrácí se k této situaci. „Snažili jsme se co nejrychleji střídat, ať se nějak dostaneme do tempa. A naštěstí to tentokrát nevadilo, ale víckrát v sezoně to asi zažít nechceme. Byla to honička,“ praví Jan Káňa.

To právě on se poté stal hrdinou zápasu. V prodloužení se opřel z pravém kruhu do puku a propálil Vejmelku. „Vyšlo to na mě, že jsem tam byl na tu střelu a kluci mi to nabíjeli. Jsem rád, že to tam propadlo,“ usmívá se nejlepší střelec Olomouce se 13 trefami.

Proti Kometě se navíc prosadil v prodloužení i v minulém vzájemném zápase. „Proti Brnu hraju rád,“ prozrazuje. „Znám tam hodně kluků a tentokrát jsem měl i speciální motivaci. Když jsem viděl Jožku Kováčika na střídačce Brna, tak jsem se mu chtěl ukázat,“ vtipkuje útočník s číslem 9.

„Má branka ale chutná stejně, jsem rád za každý gól,“ doplňuje hráč, který se trefil po dvanácti utkáních.

Jan Káňa: Doufám, že jsem formu opět načasoval dobře a budu moci pomoct týmu

„Osobně se snažím makat celou sezonu a bohužel přišlo i takové hluché období. Doufám, že jsem formu opět načasoval dobře a budu moci pomoct týmu,“ vyhlíží už další zápasy.

Hanáci mají jisté dvanácté místo a čekají tak na to, kdo nakonec skončí na pátém místě. Koho by si přál? „Přání vůbec nemáme. Uvidíme, kdo na nás vyjde. Budeme čekat a soustředit se hlavně na sebe,“ odpovídá zcela jasně Jan Káňa.