Snad nám půjdou přesilovky stejně dobře, doufal Lukáš Králík

Zuzana Spurná
V S E T Í N – Za soupeřem 23. kola vyrazili olomoučtí junioři na Valašsko. Zápas se mohl zdát rozhodnutý už po první třetině, kdy Mora nastřílela hned tři góly, jenže nebyl. Vsetín během druhé dvacetiminutovky srovnal, a tak se začínalo od začátku. Kohouti ale i díky dvěma trefám Lukáše Králíka brali tři body. „Málokdy se mi podaří dát dva góly v jednom zápase od modré a příklepem,“ usmíval se.

K dalšímu utkání zajížděli svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla do nedalekého Vsetína. Junioři svůj boj o body začali dobře, když už ve druhé minutě vedli a do konce první třetiny přidali ještě dva góly. V prostředním dějství ovšem domácí zabrali a během několika minut srovnali s Kohouty krok. Na vsetínském Lapači tak bylo zaděláno na pořádné drama. Závěrečnou třetinu ale opět ovládla Mora. Znovu totiž zaúřadovala první lajna, která překonala Vlacha ještě dvakrát.

Valaši už Olomoucké dohnat nedokázali, i přes to, že měli k dispozici hned pětiminutovou přesilovku. Hanáci tak domů vezou důležité tři body, díky kterým se svým pronásledovatelům, právě ze Vsetína, vzdálili na rozdíl šesti bodů. „Myslím, že to byl hodně důležitý zápas. Trenér nám to připomínal, celý týden jsme se na to připravovali, viděli jsme, jak je tabulka vyrovnaná. Musím říct, že jsem se docela bál, když srovnali na 3:3. Myslel jsem, že se zblázní, dají nám ještě dva a bude po zápase. Naštěstí jsme to ubránili a ve třetí třetině jsme ale byli lepší,“ ohlížel se a utkáním Lukáš Králík.

⇒ Útočník Lukáš Králík

První dvacetiminutovka vyšla olomouckým hokejistům téměř podle představ, když si do kabiny odnášeli tříbrankový náskok. Ta druhá ale byla spíše noční můrou. Žlutozelení hráči využili chyb hostů a do druhé sirény stihli srovnat. „Začalo to asi prvním střídáním naší lajny. Já i David (Škůrek) jsme měli šanci asi dvakrát doklepnout puk do brány, ale nevyšlo to. Vsetín se pak zvednul a já jsem rád, že se to zastavilo na 3:3 a začínali jsme od nuly. Jinak by to byl asi průšvih,“ věděl dvacetiletý hokejista.

Přesnou mušku měl i „Kralda“, který se podepsal pod třetí a pátou branku Mory. Navíc přidal i asistenci u gólu Aleše Jergla. „Máme nacvičené z tréninku, že si puk buď vyměníme s Davidem (Škůrkem) nebo, pokud se k Davidovi stáhne hráč, si ho nechám a zkusím vystřelit. Tentokrát to tam gólmanovi asi nějak podjelo pod nohami.

Celý týden jsme si to zkoušeli, takže jsem rád, že to vyšlo. Málokdy se mi podaří dát dva góly v jednom zápase od modré a příklepem. Jsem za to rád a doufám, že to ve Zlíně zopakuji. Snad nám půjdou přesilovky stejně dobře,“ popisoval svou gólovou radost hráč, který už si vyzkoušel i kanadskou WHL.

Body ale nebyly to jediné, co si mladý hokejista ze zápasu odnesl. Ke konci utkání nešťastně dohrál jednoho ze vsetínských hráčů, který zůstal otřesen ležet na ledové ploše. O chvíli později domácímu nešťastníkovi pomáhali na střídačku jeho spoluhráči. Hostující útočník ale vyfasoval trest do konce utkání, a tak už do hry nezasáhl. Vsetín zpočátku zkoušel pozornost gólmana Mory v klasickém počtu hráčů na ledě, necelé dvě minuty před koncem ale sáhl ke hře bez brankáře. Kohouti svůj náskok ale ubránili.

„Nechci říct, že mám letos smůlu, někdy si za to můžu sám, ale tentokrát jsem zahrál do těla. Trochu se to nabízelo, byl jsem proti němu rozjetý, nepočítal jsem ale s pěti minutami. Snažím se dávat si na takové fauly pozor, ale vždycky se k něčemu připletu,“ mrzelo olomouckého odchovance.

Už v sobotu ale juniory Kohoutů čeká zápas s favoritem soutěže. Zlínským Beranům se od začátku sezóny nadmíru daří a zaslouženě jim patří první místo. Rozdíly mezi jednotlivými týmy ovšem nejsou příliš velké. „Zlín je teď první, ale tabulka je dost vyrovnaná, takže si myslím, že se dá hrát s každým. Nezáleží na tom, jestli je první nebo poslední, příkladem můžou být Budějovice, které nás doma porazily. Myslím, že Vsetín byl nebezpečnější, než bývá Zlín na vlastním ledě. Na hřiště ve Vsetíně nejsme zvyklí, takže se nám tam nehrálo moc dobře,“ obracel pozornost k příštímu duelu.