Diváci si museli počkat na první gól až do druhé třetiny. Hosty poslal do vedení Pavel Musil, který se v přesilové hře prosadil pěknou střelou pod víko. Aktivní hokej pokračoval i v následujících minutách a v polovině druhé části byli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka odměněni druhým gólem. Rozhodčí sice tuto situaci přezkoumávali u videa, ale regulérnost gólu nakonec potvrdili. „Abych byl upřímný, tak jsem věděl, že jsem se toho puku dotknul. Jak jsem jel na střídačku, tak polovina kluků říkala, že to platit bude. Druhá polovina zase říkala, že si to nemyslí. Opravdu jsem nevěděl. Dotkl jsem se toho, ale bylo to strašně rychlé. Měli jsme tam ještě jeden sporný moment, který nám nevyšel, ale zaplaťpánbůh, že aspoň tenhle byl úspěšný,“ popsal útočník Lukáš Nahodil dlouhé čekání na potvrzení svého gólu. Nahodil zároveň přiznal, že poprvé v kariéře zažil zkoumání hned dvou svých situací u videa. V první třetině však vstřelení branky podle verdiktu sudích nedosáhl. „Tam jsem si byl jistý, že to za brankovou čárou nebylo. Byla to škoda, protože jsem tam měl následnou dorážku, ale bohužel vypadla brána,“ pokrčil rameny útočník s číslem 19 na zádech.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

I nadále si olomoucký útočník pochvaluje spolupráci se svými spoluhráči v lajně. Elitní útok Hanáků během celé sezony přispívá lvím podílem k bodům celého mužstva. I v zápase na ledě Komety se první lajna dvakrát prosadila. „Hlavně to nezakřiknout. Sedli jsme si na ledě i mimo něj. Pavel Musil a Lukáš Klimek jsou skvělí hokejisté. Hrozně se tím hokejem bavíme. Bylo by krásné, kdyby nám to takhle šlo i nadále. Snad forma celého mužstva graduje v pravý čas. Já doufám, že nějaké korálky ještě navlékneme a pokud to půjde, tak o šestku ještě určitě zabojujeme,“ přidává odhodlaným tónem autor šestnácti branek v této sezoně.

Do třetí třetiny kohouti vstoupili s jednobrankovým náskokem, jelikož ihned po gólu Lukáše Nahodila snižoval Martin Zaťovič. Už po 47 sekundách však bylo vyrovnáno. Po trefě Tomáše Plekance svítil na světelné kostce v DRGF aréně průběžný stav 2:2. Hanáci si byli vědomi, že Kometa o den dříve otočila utkání ve Zlíně, ovšem podobný scénář si hokejisté v červených dresech nepřipouštěli. „Chtěli jsme Kometu zkrotit třetím a čtvrtým gólem, ale myslím si, že nikoho nenapadlo, že by se sobotní obrat Brna měl opakovat, přestože jsme o něm samozřejmě věděli. Chtěli jsme hrát svou hru,“ popsal olomoucký útočník slova v kabině před úvodem třetí třetiny. Vedení však znovu připadlo na hokejky olomouckých hráčů. Po brankách Rostislava Olesze a Jana Káni bylo jisté, že tři body poputují na Hanou. Nahodil měl o hlavním strůjci tříbodového večera jasno. „Podle mě jsme hráli dobře, ale hlavně nás podržel Vojta Mokrý, který znovu chytal fantasticky. Je to skromný kluk. Doufám, že se bude v tomto mladém věku i nadále rozvíjet,“ pochválil mladíka v masce.

Bojovná nálada v olomoucké kabině přetrvává i nadále. Hanáky čekají ještě čtyři těžké duely do konce základní části. „Já to vnímám tak, že chceme vyhrát každý zbylý zápas, který nás ještě čeká. Ať je to Kometa, Liberec nebo Kladno, tak v každém kole chceme získat tři body. Není nic krásnějšího, než si po vítězném zápase zařvat. Jsme šťastní, že jsme vyhráli, ale sezona ani zdaleka nekončí, a když těch zápasů tam ještě pár je, tak se pokusíme porvat o šestku,“ uzavřel Lukáš Nahodil.