Snažíme se hrát pořád stejně. Za každého stavu, prozradil David Rosecký

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorka si už užívá zaslouženého volna díky reprezentační pauze, ještě před ní ale stihla odehrát utkání v Jihlavě. A ani tentokrát to nebylo nic jednoduchého. Kohouti jako první inkasovali, srovnat krok se pak ale povedlo Davidu Roseckému. Na další gól z hole Tobiáše Handla si však Hanáci museli počkat až do konce druhé třetiny. Kohoutům se povedlo těsný náskok udržet a nakonec i vybojovat tři body.

Těsně před reprezentační pauzou vyrazili junioři na led nevyzpytatelného soupeře. Jihlavská Dukla bývá těžkým oříškem nejen pro juniorku, ale obecně pro většinu olomouckých týmů. I tentokrát se potvrdilo, že získat tři body nebude tak jednoduché. Kohoutům se to ale nakonec povedlo a domů si přivezli nejen těsnou výhru 1:2, ale i důležité body. A co bylo klíčem? „Určitě to byl týmový výkon. Hráli jsme pořád stejně, i když jsme dostali smolný gól na začátku zápasu," vracel se k utkání David Rosecký.

I tentokrát museli jako první lovit puk z branky Kohouti, stejně jako v předchozích utkáních ale dokázali vývoj zápasu otočit. „Vůbec nevím, čím to je, asi budeme muset zlepšit vstup do zápasu," přemýšlel nad nešťastnou brankou. Junioři letos prokazjí velkou psychickou pohodu na ledě i mimo něm a zdá se, že i to jim pomáhá zvládnout horké chvilky. „Snažíme se hrát pořád stejně, a to za každého stavu," tvrdil odchovanec Břeclavi.

Olomouckému útočníkovi se letos nebývale daří. I v utkání s Jihlavou si připsal branku a řadí se mezi tři nejproduktivnější hráče juniorky. S devíti góly je navíc nejlepším střelcem Kohoutů. „Asi mám štěstí. Většinou se ke mně odrazí puk a já akorát dorážím do prázdné brány," řekl skromně.

V minulých sezónách patřil David Rosecký spíš k hráčům, kteří měli za úkol plnit černou práci na ledě, zdá se ale, že letos to může být jinak. O tom, jaká role forvardovi Kohoutů připadne, se ale s trenéry nebavil. „Trenéři mi nedali žádnou roli. Všichni jsme na tom stejně. Máme čtyři vyrovnané útoky," ocenil osmnáctiletý hokejista.

Junioři můžou být zatím spokojení. Ze sedmnácti kol vyhráli celkem dvanáct, v dalším brali bod. Jen v jednom případě navíc prohráli o více než dvě branky. I díky tomu se Kohouti drží na krásném šestém místě. „Jsme spokojení, ale nepodařilo se nám uuhrát pár zápasů, takže jsme na tom mohli být bodově úplně jinak," podotkl hráč nosící na drese číslo 11.

Po téměř čtrnáctidenní pauze čekají juniory další zápasy, sami ale tuší, že i během volnějšího programu budou mít na čem pracovat. „Zapracovat se dá na všem, takže uvidíme, co nám trenéři nachystají," usmíval se.