Soupeře jsme předčili bruslením, řekl dvougólový Jan Knotek. Vzpomněl si na karlovarský hattrick?

Daniel Fekets
O S T R A V A - Z druhého utkání předkola Generali play off Tipsport extraligy odcházeli Hanáci daleko spokojenější. Díky výhře 3:1 dokázali sérii srovnat a nyní se mohou těšit na dva domácí duely. Do hodnocení zápasu se pustil dvougólový střelec JAN KNOTEK.

„Byl tu urputný boj. Nasazení bylo stejně jako v prvním zápase velké. Soupeře jsme dokázali předčít bruslením a také si myslím, že jsme se dostávali do větších šancí. Vítkovice jsme do hry příliš nepouštěli. Dalo by se říct, že jsme si to na konci pohlídali,“ komentoval Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Vše načal už v 5. minutě Jan Bambula, který do prázdné brány doklepl precizní přihrávku Silvestera Kuska. O chvíli později ale Ridera srovnala zásluhou Kanaďana Bittena. Do kabin však Hanáci odešli přece jen spokojenější, ránu Tomáše Dujsíka dorazil Jan Knotek. „Puk se naštěstí ke mně odrazil, takže to dopadlo dobře,“ hlásil forvard s dvanáctkou na dresu.

V závěru první periody rozproudila emoce hromadná strkanice. „Nedalo se čekat nic jiného. K play-off prostě šarvátky a potyčky patří. Každým zápasem se to kupí,“ ví.

Rozhodčí pak rozdali tresty a zkraje druhé části hráli kohouti přesilovku, kterou zásluhou tečujícího Knotka dokázali využít. Asistenci si připsal od modré čáry pálící Jiří Ondrušek. „Tečoval jsem to hokejkou, šlo to krásně do pohybu. Třetí branka nám dodala větší klid. Nemuseli jsme se strachovat tím, že by to bylo jen o jeden gól,“ doplnil Knotek.

V průběhu letošní sezóny vstřelil Jan Knotek hattrick během deseti minut a 39 vteřin. Vzpomněl si na vydařený zápas v Karlových Varech i při druhém utkání předkola v Ostravě? „Možná mi to hlavou trochu problesklo. (směje se) Dva góly moc často nedávám, takže když už přijdou, tak myslím na ten třetí.“

Ve třetí periodě si domácí vytvořili tlak, ale z další branky se neradovali. Svěřenci trenérů Motáka a Tomajka tak na severu Moravy vydolovali cenné vítězství 3:1. „Je důležité vyhrát alespoň jeden venkovní zápas. Škoda, že jsme to neurvali už napoprvé, ale nemá cenu se na to zpětně dívat. Bereme bod a doma budeme v podobném výkonu pokračovat,“ má jasno.

Olomoucký tým potěšila i hlasitá podpora fanoušků. „Užívám si to. Přece jen se rok a půl hrálo bez diváků, takže to má konečně grády. Člověka to více baví,“ uzavřel Knotek.