Sparta má mečbol, nestačily ani dva góly Olesze

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Skóre třetího čtvrtfinále otevřela Sparta, už po minutě a půl hry se prosadil Miroslav Forman. První třetina už mnoho šancí nenabídla, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:1. Ve 29. minutě se vyrovnávacím gólem prosadil Rostislav Olesz. Hned vzápětí měl druhý gól Sparty na hokejce Horák, ale Branislav Konrád předvedl famózní zákrok, kterým podržel svůj tým. Další změna skóre přišla na začátku třetí třetiny, kdy v oslabení skóroval Adam Polášek. Vyrovnávací gól kohoutů opět zařídil Rostislav Olesz, tentokrát netradičním odrazem od helmy. Stav 2:2 ale vydržel jen pár vteřin, třetí gól Sparty totiž přidal David Tomášek. V závěru zápasu zkoušela Olomouc vyrovnat při powerplay, to se jí však nepodařilo a Sparta se tak ujala vedení v sérii 3:0.