Sparta se na nás dobře připravila, my na ni ale taky, říká před druhým utkáním Petr Strapáč

Zuzana Spurná
O L O M O U C – První utkání se Spartou začalo opatrně. A to z obou stran. Na gól se čekalo až do poloviny první třetiny, kdy skóre otevřeli domácí. Kohouti ale těsně před koncem druhé části využili přesilovku a srovnali krok. Během dalších minut se hra vyrovnala a Hanáci měli blízko ke gólu. Salák však za svá záda puk nepustil. Naopak i domácí využili početní výhodu. Olomouc se hnala za gólem, Sparta ale svou výhru potvrdila trefou do prázdné branky. Hanáci se tak museli smířit s první těsnou prohrou.

Kohouti do prvního utkání čtvrtfinále vstoupili poměrně opatrně. Stejně tak ale Sparta. Domácí však ve třinácté minutě poprvé rozvlnili síť za Branislavem Konrádem a otevřeli tak skóre utkání. Na konci druhé třetiny však Hanáci využili přesilovou hru a srovnali krok. Ani Sparta ale početní výhodou nepohrdla a vzala si svůj náskok zpátky. Olomouc se dlouho snažila vyzrát na Saláka v brance Sparty, domácí ale svou výhru pojistili trefou do prázdné branky. „Myslím, že to bylo poměrně vyrovnané utkání, možná škoda, že jsme déle neudrželi vyrovnaný stav. Relativně brzo jsme dostali první gól, a to pak utkání trošku ovlivnilo. První třetinu jsme nehráli to, co jsme chtěli. Byli jsme od nich poměrně daleko a oni měli dost prostoru na kombinace. Od druhé třetiny jsme to zvedli, dali jsme vyrovnávací gól, bohužel ale Sparta také využila přesilovku. Nám se pak už nepovedlo dát gól, naopak Sparta to potvrdila. Do druhého utkání bychom měli vstoupit lépe. Tento zápas už teď házíme za hlavu,“ řekl jen pár minut po utkání Petr Strapáč.

Opatrnost ve druhé periodě se dlouho promítala i do počtu střel. Hanáci se na ni načekali téměř do poloviny zápasu. „Je to možné. Statistiky jsem neviděl, ale myslím, že ani Sparta ve druhé třetině neměla nějaké vyložené šance. Je to zápas play-off, je to boj a obrany jsou důsledné. Myslím, že to bylo i tím,“ uvažoval.

Kohoutům sice několikrát chybělo ke gólu málo, prostřelit Saláka se jim však povedlo až ve čtvrté přesilovce. Domácí navíc na inkasovanou branku rychle reagovali. Hanáci se však rozhodit nenechali. „Měli jsme spoustu přesilových her, které nebyly odehrány špatně, chyběla jen finální přihrávka. Sice jsme prohrávali, ale neřekl bych, že nás to nějak poznamenalo. Vyrovnali jsme a myslím, že to bylo vyrovnané až do poslední chvíle,“ tvrdila olomoucká stálice.

Trenérům se během utkání nezdála kvalita ledu, hráči ale rozdíl oproti jiným zápasům nevnímali. „Led byl pro oba týmy stejný, v tom to podle mě nebylo. Dostávání se do pásma nebylo vůbec špatné, chyběla tomu jen přesnější finální přihrávka. Byly tam hezké akce i kombinace. Určitě je na čem stavět a do dalšího zápasu to zpřesníme,“ řekl odhodlaně útočník nosící dres s číslem 41.

A jaký byl podle Kohoutů rozdíl mezi zápasy předkola s Plzní a prvním utkáním s pražským výběrem? „Myslím, že po prvním zápase se to těžko hodnotí. Dobře se na nás připravili, my ale na ně taky. Ještě je na hodnocení brzy. Sparta je kvalitní tým, což potvrdila,“ ocenil.

Svou kvalitu potvrdil také Vladimír Sobotka, který se v utkání blýskl třemi body za dvě branky a jednu asistenci. Nebezpečná však byla celá první lajna. V čem byl tedy rozdíl? „I v Plzni byla kvalitní první lajna, Sparta má kvalitní všechny čtyři. Tentokrát dala góly ona, ale nic bych v tom nehledal. Je to první zápas. Ačkoliv si nemyslím, že nás úplně přehrávala,“ dodal odchovanec Vítkovic.