Špatné to nebylo. Škoda, že jsme vedení neudrželi, řekl Vojtěch Tomeček po duelu s Brnem

Daniel Fekets
O L O M O U C – Přípravné utkání proti Kometě Brno mělo pořádný náboj. Početné fanouškovské tábory na obou stranách byly slyšet po celý zápas, navíc k vidění bylo i několik potyček. Hanáci po první třetině vedli o dva góly, svůj náskok ale neudrželi, a proto utkání dospělo až do nájezdů. V nich se lépe dařilo Jihomoravanům, kteří si z Olomouce nakonec odvezli výhru.

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka předvedli skvělý nástup do zápasu. V 8. minutě se ujali vedení 1:0 po krásné kombinaci mezi Lukášem Nahodilem a zakončujícím Vojtěchem Tomečkem. „Secvičená akce to vyloženě nebyla. Vím, že Nahec (Lukáš Nahodil) to tam takhle často dává. Počkal jsem si na levé straně, krásně mi to přihrál na hůl a já už to měl do prázdné brány,“ pochvaloval si spolupráci střelec první branky utkání.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

Ve druhé polovině třetiny ještě zavěsil Petr Kolouch, tudíž do kabin šli spokojenější domácí, kteří se mohli těšit z dvoubrankového vedení. „Za stavu 2:0 jsme měli další šance. Nutno ale říct, že i Kometa byla pořád nebezpečná. Těžko říct, proč jsme to poté neudrželi. Každopádně se z toho musíme poučit a dávat si na to příště pozor,“ velí Tomeček.

Kometa ještě do konce základní hrací doby dokázala skóre vyrovnat. Na začátku druhého dějství se trefil Luboš Horký a necelých pět minut před třetí sirénou využil samostatný únik Petr Holík. Brněnský centr ujel defenzívě chvíli po skončení olomoucké přesilovky, které předcházel ostrý faul Rhetta Hollanda spolu s následným hromadným pošťuchováním. „Byl to zápas s Kometou, to k tomu patří. Párkrát se to tam vyprovokovalo, ale to je dobře,“ přikývl.

Prodloužení se nehrálo, rovnou se šlo do nájezdů. V šesté sérii skóroval Luboš Horký, takže Vojtěch Tomeček musel proměnit, což se mu také povedlo. „Viděl jsem, že led už není ideální. Klukům, kteří jeli na začátku nájezdů, to trochu skákalo. Když jsem se rozjel, taky mi kotouč skočil, proto jsem před bránou nechtěl nic vymýšlet. Zkusil jsem tedy vystřelit a ono to vyšlo,“ oddechl si čerstvě sedmadvacetiletý útočník.

V sedmé sérii ale hosté rozhodli o svém vítězství, konečné skóre znělo 3:2 po nájezdech v jejich prospěch. „Myslím si, že jsme odehráli celkem slušný zápas jak do útoku, tak do obrany. Byly tam pasáže, ve kterých to v obranném pásmu nebylo úplně ono, ale celkově si myslím, že to špatné nebylo. Jen škoda, že jsme své vedení neudrželi,“ zhodnotil.

Následně ještě doplnil: „Každým zápasem musíme své výkony neustále posouvat. Už by to ale chtělo také něco vyhrát. Nic jiného brát nebudeme. Vítězství by nás samozřejmě posunulo ve všech směrech. Musíme to prostě lépe vyladit.“

A jak si karlovarský rodák vychutnával skvělou atmosféru v ochozech, která již tradičně k moravskému derby patří? „Byla to paráda. Loňskou sezonu jsme hráli bez diváků, takže teď je to zase trochu nezvyk. Jsme za to ale moc rádi, protože když lidi v takovém počtu přijdou, tak je to pro nás všechny super,“ uzavřel Tomeček.