Zuzana Spurná
O L O M O U C – Jestli se někomu v posledních týdnech opravdu daří, pak je to starší dorost. Ten sice přišel o trenéra Jana Tomajka, který vypomáhá áčku, na výkonech dorostenců to ale nic nemění. Ti si připsali další skalp favorita, a to Zlína a potrápili Vítkovice. Mladší dorost také sahal po bodech proti silnému Třinci, osmiminutový výpadek ale rozhodl o jiném výsledku. To juniorům uplynulý týden vůbec nevyšel.

JUNIOŘI

5. kolo – 17. září – Kometa Brno x HC Olomouc: 5:1
Utkání mezi olomouckými juniory a Kometou ovlivnila prodloužená cesta. Místo 45 minut strávili Kohouti vinou kolony v autobuse cestou do Brna tři a půl hodiny, a tak jejich cesta z autobusu mířila rovnou do kabiny a hokejové výstroje. Hanáci dostali prostor pro rozbruslení a možná i proto odehráli Olomoučtí s domácími velmi vyrovnanou první třetinu. V dalších čtyřiceti minutách ale hokejistům s kohoutem na dresu došly síly a Brněnští mířili přesně za záda Urbische čtyřikrát. Starší z obou gólmanů v závěrečné části přenechal místo v brankovišti Šoustalovi. Kohoutům se pak podařilo poprvé prostřelit domácího strážce svatyně, Kometa však téměř okamžitě našla recept i na brankáře Olomouce. Hanáci si tak odvezli vysokou porážku 1:5.

6. kolo – 19. září – HC Olomouc x HC Dukla Jihlava: 1:3
Jen o dva dny později vyjeli Kohouti na led znovu, tentokrát ale před vlastními fanoušky. V rámci šestého kola DHL extraligy juniorů vyzvali jihlavskou Duklu. Ani utkání s týmem z vysočiny ale pro Olomouc nezačalo dobře. Ve 34. minutě musel Urbisch lovit puk ze sítě poprvé a ve třetí třetině zmizel černý nesmysl za jeho zády podruhé. Hanáci v posledních minutách snížili jihlavský náskok po gólu Roka Macuha, přesně minutu na to se ale hosté postarali o definitivní tečku za utkáním a rozhodli o tom, že i podruhé v řadě budou Kohouti bez bodu.

Umístění v tabulce: sedm bodů a 11. místo

Kapitán David Nesvadba o utkání s Kometou: V zápase s Kometou to nebyla hra, kterou jsme chtěli hrát. Nebyli jsme agresivní, netlačili se do brány. Do osobních soubojů nechodíme na sto procent, byly tam zmatky. Samozřejmě jsme nečekali, že místo 45 minut pojedeme do Brna tři a půl hodiny. Sotva jsme přijeli, šli jsme na led, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

STARŠÍ DOROST

5. kolo – 18. září – HC Olomouc x PSG Zlín: 4:3pr
Po tom, co ve čtvrtém kole porazili Kohouti silný Třinec na jeho půdě, čekal je hned v dalším utkání další, neméně lehký, vyzyvatel. Na olomoucký stadion dorazil nevyzpytatelný Zlín. Domácí v utkání dvakrát vedli, Ševci ale vždy našli rychlou odpověď. Když už to vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout přinejmenším prodloužení, trefili se Ševci potřetí. Olomoučtí ale nic nezabalili a minutu před koncem srovnali. Jen šestnáct vteřin prodloužení pak Kohoutům stačil k tomu, aby si dva body připsali na svůj účet, když se po krásné akci trefil nováček týmu Dominik Cach.

6. kolo – 19. září – HC Vítkovice Steel x HC Olomouc: 3:0
Hned o den později zamířili Kohouti na led Vítkovic. Hanáci věděli, že je nečeká nic jednoduchého, ještě nedávno totiž měly oba týmy na svém kontě stejný počet bodů. Domácí přišli na to, kudy na olomouckého brankáře už ve druhé minutě. I když pak měli navrch Hanáci, puk do branky dostat nedokázali. Naopak Vítkovičtí mířili přesně dvakrát krátce po sobě, když dostali kotouč až do sítě na konci druhé a na začátku třetí třetiny. Olomouc marně hledala odpověď. Hráče v modro-bílé kombinaci sice přestříleli, na Kardinála ale nevyzráli, a tak se zpátky na Hanou vrátili bez bodu.

Umístění v tabulce skupiny Východ: 11 bodů a třetí místo

Dominik Hajšman (vstřelil vyrovnávací branku se Zlínem minutu před koncem) hodnotí utkání: První utkání jsme hráli se Zlínem, který byl mírným favoritem, ale jak jsme zase ukázali, můžeme hrát s kýmkoliv. Byl to vyrovnaný zápas a ve třetí třetině jsme měli trochu navrch. Nakonec jsme minutu před koncem vyrovnali a Cachič (Dominik Cach) rozhodl v prodloužení. Další zápas se hodnotí těžko. Po celé utkání jsme byli lepší, ale zahazovali jsme šance. Co Vítkovice měly, to proměnily a byly těmi šťastnějšími. Je to poučení do dalších utkání. I takové zápasy jsou. Jdeme dál, bez gólu ale nemůžeme vyhrát.

MLADŠÍ DOROST

5. kolo – 20. září – HC Olomouc x HC Oceláři Třinec: 3:6
I mladší dorostence čekala velká výzva. Svěřence trenéra Pavla Sedláka sice během týdne čekal jen jediný zápas, o to však těžší soupeř. Na olomoucký led zavítali třinečtí Oceláři, kterým se v dosud odehraných zápasech velmi dařilo. Domácí se ale dostali do dvoubrankového vedení. Jenže Třinečtí ukázali, že nejsou favoritem bezdůvodně a srovnali. V utkání plném osobních soubojů a menších či větších strkanic pak ale byli přesnějšími střelci právě Oceláři, kteří mířili přesně čtyřikrát během osmi minut. Hanáci se tak museli smířit s další prohrou.

Umístění v tabulce skupiny Východ: pět bodů a sedmé místo

Kapitán Matěj Kořenek hodnotí utkání: Zápas byl velmi vyrovnaný. První dvě třetiny jsme soupeře jasně přehrávali, což potvrzoval výsledek po první třetině 1:0. Ve druhé třetině jsme ztráceli v bruslení. Třetí rozhodla o utkání. Dělali jsme hodně chyb v obraném pásmu a soupeř toho využil. Zápas bereme pozitivně, protože se ukázalo, že máme i na týmy z horní části tabulky.