Tipsport Aréna

⇒ Tipsport Aréna

Domov pardubických hokejistů je nejstarší v celé republice, ledová plocha vznikla už v roce 1947 a na konci 50. let se dočkala zastřešení. Po řadě rekonstrukcí je dnes kapacita haly, jež dříve nosila jména jako Duhová Aréna nebo ČEZ Aréna, 10194 diváků a je využívána nejen k lednímu hokeji, ale i k řadě dalších sportů a ke kulturním akcím.

Tipsport Aréna je od Plecharény vzdálená 136 km, k parkování je v okolí řada ploch, které najdete na plánku. Do Pardubic se však dá dostat lehce i vlakem, mezi oběma městy jezdí přímá spojení a cesta trvá jen krátce přes jednu hodinu. Od nádraží k aréně jezdí trolejbusová linka č. 3 nebo autobusy 10, 16, 17 a 23. Cílová stanice je Zimní stadion.

Stadion má vymezený sektor hosté, kam stojí vstupenky 140 Kč (při nákupu přes internet předem může cena klesnout až na 95 Kč), výhed z tohoto prostoru však narušuje sloup (náhled), někteří proto možná dají přednost sousednímu sektoru na sezení (202 a 102), kde je cena vstupného 215 Kč (v předprodeji 165-190 Kč). Další informace ke vstupnému najdete na odkaze).

Kohouti odehrají utkání v Tipsport Aréně 6. října a 3. ledna.

FOTO: https://turistickyatlas.cz/

OSTRAVAR Aréna

⇒ OSTRAVAR Aréna

Dalším stadionem, kam se letos Kohouti podívají, je OSTRAVAR Aréna (dříve ČEZ Aréna nebo Palác kultury a sportu), kde své zápasy hrají vítkovičtí hokejisté. Ta se mimo jiné podílela na současném rekordu v návštěvnosti na mistrovství světa v ledním hokeji, když spolu s O2 Arénou pořádala šampionát v roce 2015. Při hokejových utkáních hala pojme 10004 diváků.

Cesta do Ostravy je dlouhá asi 100 km, k parkování je dostatek prostoru v bezprostředním okolí arény, celkem 886 míst. Vlakem potrvá cesta necelou hodinu. Pokud vystoupíte na Svinově, jezdí k aréně tramvaj č. 7, pokud až na hlavním nádraží, doveze vás k cíli tramvaj č. 2 (obě směr Výškovice). Zastávka u stadionu je SPORT ARÉNA.

Pro hosty je v OSTRAVAR Aréně vymezen sektor C1. Vstupenky do něj stojí 199 Kč (další informace ke vstupenkám)

Kohouti odehrají utkání v OSTRAVAR Aréně 10. října a 19. ledna.

FOTO: http://ostrava.idnes.cz/

DRFG Aréna

⇒ DRFG Aréna

Tento stadion vznikl v roce 1982 a dlouhá léta býval znám jako Hala Rondo, své současné jméno získal jen před dvěma lety. Jeho hlavní využití jsou hokejová utkání HC Kometa Brno, při nichž pojme až 7700 diváků.

Cesta do Brna je druhá nejkratší, jíž Kohouti během sezóny absolvují, při jízdě po dálnici dělí oba stadiony pouhých 79 kilometrů. Pokud jste však byli zvyklí parkovat na vymezené ploše v ulici Vojtova, která dříve sloužila hokejovým fanouškům, upozorňujeme, že od letošního března se toto parkoviště nedá využívat. Nejbližší parkovací plochy tak jsou u ústředního hřbitova nebo u výstaviště. Cesta vlakem je však rovněž poměrně jednoduchá, do Brna se dá dostat bez jediného přestupu přibližně za hodinu a půl, z hlavního vlakového nádraží ke stadionu se následně dostanete i pěšky, stadion je vzdálen pouhý jeden kilometr. Pokud však dáváte přednost hromadné dopravě, jezdí až ke stadionu tramvaj č. 8 (směr Starý Lískovec) nebo autobusové linky 60 (směr Univerzitní kampus) či 61 (směr Nemocnice Bohunice). Zastávka u DRFG Arény se jmenuje Křídlovická.

Sektor hosté se na brněnském stadionu nachází vlevo od sektoru F, ceny vstupenek jsou 190 korun. Další informace ke vstupnému najdete na odkaze).

Kohouti odehrají utkání v DRFG Aréně 13. října a 7. ledna.

FOTO: http://www.bandzone.cz/

Home Credit Aréna

⇒ Home Credit Aréna

Nejdelší výlet října čeká Kohouty na jeho konci, kdy vyrazí do Home Credit Arény (dříve Tipsport Arény), domova libereckých Bílých Tygrů. Ta je součástí velkého sportovního areálu, kde se koná řada dalších sportů (judo, tenis, motocross) i kulturních akcí (koncerty, muzikály). Kapacita Home Credit Arény je 7500 diváků.

Cesta do Liberce automobilem je dlouhá 235 km, pro návštěvníky hokejových utkání je parkování v areálu Sport parku zdarma. Po naplnění kapacity můžete využít ještě přilehlé ulice Jeronýmovu a Máchovu. Vlakem trvá cesta okolo čtyři a půl hodiny, stadion je ale jen asi kilometr od vlakového nádraží. Pokud nechcete jít pěšky, dostanete se k aréně pouze s přestupem na zastávce Babylon (kam jezdí autobusové linky 16 a 30 z vlakového nádraží). Odtud vás doveze linka č. 17 na zastávku Aréna.

V aréně je hostům vymezena spodní polovina sektoru 115 (150 míst k sezení). Cena vstupenek je 230 Kč, při nákupu více než pět dní dopředu 210 Kč. Studenti mají nárok na čtyřicetikorunovou slevu. (Další informace jsou k dispozici na odkaze). Důležité informace pro organizované skupiny fanoušků.

Kohouti odehrají utkání v Home Credit Aréně 26. října a 26. ledna.

FOTO: http://www.liberecky-kraj.cz/