Extraliga staršího dorostu se dostala do své třetiny. Během šestého kola přivítali olomoučtí dorostenci na svém ledě brněnské Warriors a po šedesáti minutách a nadstavbě se mohli radovat ze zisku hned čtyř bodů. „Byl to rozhodně těžký zápas, ale řekli jsme si, co každý budeme hrát a vyšlo to. Máme důležité čtyři body do tabulky,“ oddechl si Lukáš Přecechtěl.

Kohoutům vyšel už začátem utkání, poprvé totiž rozvlnili síť za hostujícím brankářem už ve druhé minutě. „Řekli jsme si v šatně, že v první třetině musíme utéct. Povedlo se nám dát dva góly a ve druhé třetině měl soupeř asi sedm přesilovek, které nedokázal využít. Ve třetí třetině jsme pak odjeli z oslabení a dali jsme další gól,“ vracel se k utkání.

S brněnským výběrem se Hanáci setkali letos poprvé, zkušenosti měli s Warriors ale už z předchozí sezóny, a tak tušili co je čeká. „Hrají hodně důrazný a rychlý hokej, ale my si je pohlídali a nepouštěli jsme je do žádných větších šancí. Když už, tak to Filip Hořejší výborně chytil,“ chválil svého spoluhráče patnáctiletý hokejista.

Silnou stránkou jihomoravského týmu byly také početní výhody. Těch měli Warriors sice více než dost, využít se jim však nepovedly. „Věděli jsme, co asi budou hrát. Dva beci byli nahoře, takže jsme to ubránili celkem v pohodě,“ usmíval se olomoucký bek.

Naopak Kohouti si svou výhru pojistili trochu paradoxně gólem v oslabení, a to zásluhou právě Lukáše Přecechtěla. „Jejich obránci udělali v přesilovce chybu, Adam Masare jim vypíchl puk, druhý to zkušel zajišťovat. Zavolal jsem si na kluky a Adam Masare mi výborně nahrál. Gólman se ještě přesouval a já mu to dal do protipohybu,“ popisoval netradiční gólovou situaci.

Olomouckému obránci se na začátku letošní sezóny poměrně daří. Během šesti utkání nasbíral tři góly a jednu nahrávku. Nad vlastními body ale nepřemýšlí. „Jde mi o to, jak hraje tým a jestli získáváme body. Nejde mi o to, kolik mám gólů nebo asistencí, to vůbec neřeším. Důležité je, že jsme teď vyhráli, a to stačí,“ řekl rozhodně kapitán dorostenců.

Stejně jako junioři, i dorostenci hrají po každém utkání nadstavbovou část. Novinku v soutěži berou pozitivně. „Můžeme získat bod navíc. V Přerově jsme získali bod z nájezdů my a i když měli tři body, odcházeli zklamaní. My jsme slavili, jako bychom vyhráli Stanley Cup,“ smál se při vzpomínce na derby s přerovskými Zubry.

V základní části čeká dorostence ještě dvanáct kol, a protože je skupina Východ pořádně vyrovnaná, musí svěřenci trenérů Fialy a Brančíka zapracovat ještě na několika věcech. „Musíme ještě zlepšit hru do obrany. Útočníci by měli začít pomáhat bekům. Zapracovat musíme i na důrazu před brankou, nedáváme z toho vůbec góly. Proti Warrioru jsme dali čtyři branky, na zakončení ale ještě musíme zapracovat,“ dodal bek, který bléká dres s číslem 21.

FOTO: Ronald Hansel (Juniorský hokej)