TOP olomoucké zápasy letošní sezóny: Díl první

Jan Meichsner
O L O M O U C – V nejlepší sezóně od návratu do extraligy se do srdcí a mysli všech olomouckých příznivců zapsalo nesmazatelným písmem hned několik památných okamžiků. Kohouti dokázali bojovat s každým soupeřem bez ohledu na postavení v tabulce, nebo aktuální herní rozpoložení. Pamatujete ještě na dva góly Míry Holce do sítě Sparty? Nebo na hattrick Petra Strapáče proti královéhradeckému Mountfieldu? Pojďte si společně s námi projít nejpamátnější okamžiky letošního extraligového ročníku.

Obrat ve Slezsku – Hanáci pokořili Oceláře třemi góly (16.9.2018)

Zápas na ledě jediného slezského účastníka naší nejvyšší hokejové soutěže se zprvu pro Moravany nevyvíjel vůbec dobře. V první třetině se totiž za domácí dokázali prosadit Lukáš Krajíček a David Cienciala. Hanácký celek však i přes nepříznivé skóre nesložil zbraně, ve druhé třetině se mu podařilo vyrovnat a ve třetí třetině zápas otočit na svou stranu.

Celý obrat Hanáků odstartoval šťastný gól Petra Koloucha, který využil nepozornosti Petera Hamerlíka a z nególové pozice dostal puk za brankovou čáru. Do druhé sirény se pak nabuzeným Kohoutům podařilo vyrovnat – o druhý gól hostí se postaral Jan Káňa. Ve třetí třetině už se následně hrálo na jeden gól. Ten se nakonec podařilo vstřelit po kiksu Hamerlíka Brunu Mrázovi a moravský celek si z Werk Arény po úžasném obratu odvezl všechny tři body.

Bruno Mráz dokonal svým gólem obrat a Kohouti z Třince odvezli všechny body

Hattrick Petra Strapáče do sítě Hradce Králové (4.11.2018)

Na přelomu měsíce října a listopadu sužovala hanáckou kabinu série zápasů s negativním výsledkem a 4. listopadu navíc dorazil na Zimní stadion v Olomouci neoblíbený soupeř v podobě Hradce Králové. Už v první třetině to pak navíc vypadalo, že se naplní předzápasové předpoklady a Olomouc prohloubí svou herní nepohodu. V osmé minutě se totiž trefil lotyšský reprezentant Edgard Cibulskis a poslal hosty do vedení. Ve druhé části branka nepadla a Kohoutům tak zbyla poslední třetina na vyrovnání nepříznivého stavu. Domácí však zvládli nejen vyrovnat ale i obrátit zápas na svou stranu. Ve 47. minutě se poprvé v zápase prosadil Petr Strapáč, který o sedm minut později přidal i druhý gól a v závěru zápasu zvládl dokonat hattrick střelou do prázdné branky. Utnul tak negativní bilanci svého týmu a společně s celým mančaftem zaznamenal cenné tříbodové vítězství.

Petr Strapáč po hattrickovém galapředstavení na pozápasové děkovačce.

Šest branek a tříbodová výhra na Spartě (18.11.2018)

Bylo 18. listopadu loňského roku, když olomoučtí Kohouti dorazili do O2 Arény na zápas proti pražské Spartě. Podpořit je přijela početná výjezdová skupina, která do posledního místečka zaplnila hostující sektor. Moravané na ledě si byli hlasité podpory vědomi a už od úvodního vhazování diktovali tempo zápasu. Odměnou jim byla úvodní branka Viléma Buriana, která padla dvě minuty před první přestávkou. Hanáci povzbuzeni úvodním gólovým úspěchem nastoupili do druhé třetiny jako uragán a Miroslav Holec dvěma slepenými góly zařídil tříbrankové vedení. V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto a Olomouc si bez větších obtíží odveze tři body. Ve 29. minutě ale probudil, do té doby utlumené domácí, svou přesilovkou trefou Jeremy Blain. Domácím se následně ve třetí třetině podařilo vyrovnat a začínali pošilhávat po obratu. Ten však moravský celek nepřipustil a na přelomu 50. a 51. minuty v rozmezí necelé minuty a půl zapadly do sítě Sparty tři střely. Postupně se dokázali prosadit David Ostřížek, Vilém Burian a Marek Laš. Pražené tak během krátké chvíle utrpěli tři fatální zásahy a jejich naděje na obrat vzaly za své. Na druhé straně pak byli k vidění slavící Moravané, kteří si i s plným sektorem svých příznivců užívali zasloužené vítězství.

Miroslav Holec na Spartě prolomil svou střeleckou smůlu dvěma góly a dopomohl k vysoké výhře.

Klíčová jednobodová loupež (23.1.2019)

Nyní se v našem povídání dostáváme k zápasu, ve kterém se sice Hanáci neradovali z tříbodové výhry, přesto však tento zápas stojí za zmínku a v našem posezónním přehledu nesmí chybět – jeho konec byl totiž pro celou sezónu naprosto zásadní.

Úterní předehrávka 44. kola nabídla strhující podívanou v podobě 13 branek a boje o body až do samostatných nájezdů. Oba týmy v zápasu třikrát vedly a třikrát ztratily své získané vedení. V infarktovém závěru museli nakonec Hanáci dohánět jednobrankovou ztrátu, kterou se jim zásluhou důrazné hry Zbyňka Irgla podařilo umazat a vyrovnat na 6:6. Vítkovice následně zvítězily na nájezdy. V tu chvíli to ještě nikdo netušil, ale Olomouc si díky vyrovnávací trefě zkušeného hráče zajistila klíčový postupový bod, který měl po 51. kole cenu zlata. Olomoucké totiž právě onen bod z ostravského ledu posunul do elitní šestice a Vítkovice odsoudil do předkolových bojů.

Řádnou přestřelku na ledě Vítkovic zakončily až samostatné nájezdy.

Finta Aleše Jergla a pět branek Třinci (1.2.2019)

Mrazivý první únorový den letošní roku nabídl na olomouckém Zimní stadionu fantastickou podívanou na obě strany a tříbodovou výhru domácích. Ti dokázali pěti brankami sestřelit favorizovaný Třinec a radovali se vítězství v poměru 5:2. Všem přítomným však kromě výhry samotné ustal v paměti jeden mimořádný moment, o který se postaral Aleš Jergl. Ten dokázal navázat na trefu Zbyňka Irgla z trestného střílení a parádičkou ve stylu Tomáše Hertla nedal brankáři Pavlu Kantorovi sebemenší šanci. Jednalo se v tu chvíli o zlomový moment, neboť Hanáci dokázali během 30 vteřin odskočit na rozdíl tří branek a skóre až do konce zápasu zůstalo nezměněno.

Aleš Jergl svou trefou uchvátil hokejovou veřejnost a pomohl svému týmu k fantastické výhře.