Tahoun Mory kraloval i v divácké anketě! Kohoutem měsíce září je Roman Rác

Redakce
O L O M O U C – Kohout měsíce září? To byla naprosto jasná záležitost. Většina fanoušků zvolila v anketě jako nejlepšího hráče prvního extraligového měsíce útočníka Romana Ráce, hokejistu, který svou produktivitou táhne nováčka nejvyšší soutěže. Slovenský křídelník v barvách Hanáků zvítězil v anketě naprosto drtivým způsobem před parťákem z formace Rostislavem Maroszem a brankářem Tomášem Vošvrdou.

Sedm zápasů, osm bodů. Takovou bilancí se mohl v prvním měsíci své nováčkovské sezóny v české extralize pochlubit slovenský útočník olomouckých Kohoutů Roman Rác. Potřeba je také poznamenat, že po dvou říjnových zápasech má Rác na svém kontě o další čtyři body navíc.

⇒ Kohoutem měsíce září se stal Roman Rác

Roman Rác obdržel v hlasování ankety „Kohout měsíce září“ celkem 744 hlasovacích bodů, čímž vytvořil nový rekord od počátku této ankety. Pokořil tak zatím nejlepší výsledek, jenž vytvořil Libor Kašík v dubnu roku 2013 (460 bodů). O celkem 461 bodů za sebou nechal svého spoluhráče z formace útočníka Rostislava Marosze, který posbíral 283 bodů. Pomyslnou bronzovou příčku obsadil s 163 body brankář Tomáš Vošvrda.

„Určitě mě moc těší, že mi lidé takto fandí. Je to pro mě velká pocta,“ byla první slova zatím nejproduktivnějšího hráče Mory. Ke každému článku s vyhlášením nejlepšího Kohouta měsíce jsme vám pokaždé přinesli rozsáhlejší rozhovor.

U zářijové ankety ale tentokrát uděláme menší výjimku. Roman Rác totiž bude hlavní tváří pátečního bulletinu k zápasu proti Mladé Boleslavi, kde kromě rozhovoru se šikovným útočníkem, ve kterém se rozpovídal o spolupráci s Maroszem a Cibákem, týmové výkonnosti nebo slovenské reprezentace, naleznete i plakát olomouckého čísla 89.

Proto si páteční bulletin nenechte ujít. K dostání je na každém zápase na pokladnách, a poté u malých kamelotů. Cena bulletinu je 10 Kč. Po pátečním utkání tento článek o rozhovor aktualizujeme, aby si jej mohli přečíst i ti z vás, kteří by na střetnutí s Mladou Boleslaví náhodou nedorazili.

Kohout měsíce září – TOP FIVE

1. Roman Rác                  744 bodů
2. Rostislav Marosz           283 bodů
3. Tomáš Vošvrda              163 bodů
4. Ivan Majeský               116 bodů
5. Martin Cibák                99 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1.  Roman Rác                 10 bodů