Těžká práce redaktorů

Hodiny mluveného textu, desítky hodin přepisování, spousta vtírání, čekání a kupa hloupých, neustále se opakujících, otázek. To je naše práce, práce redaktorů oficiálního webu. A co z toho vznikne? Občas zajímavý článek, občas žvást. A dost často se také nedozvíme zhola nic. Dobře nám tak, když se blbě ptáme.

Třeba když Matěj Pekr odpovídá na otázku, jak se po dvou letech těší na derby proti svému bývalému zaměstnavateli, Salithu Šumperk...

This div will be replaced

Když se potom mluvené texty z rozhovorů přepisují do formy, ve které je nacházíte na webu, nepíšeme všechno doslova. Dovedete si vůbec představit, co by se dělo, kdybychom věty hráčů a trenérů vůbec neupravovali?

This div will be replaced

Při tvorbě obsahu si však užijeme i spoustu legrace, i když zlaté časy už zřejmě skončily. Nejvíce pozornosti totiž přitahovaly tiskové konference po zápasech proti Rebelům z Havlíčkova Brodu. Trenér Petr Novák v tom prostě uměl chodit. Obvykle nudná, rutinní a nepříliš sledovaná setkání trenérů se žurnalisty dokázala nejednou zcela zaplnit zasedací místnost v útrobách stadionu.

Vezměme to chronologicky. V posledním play-off po druhé domácí prohře v poměru 1:2 trápili novináři oba kouče, jak Petra Fialu, který nechtěl prozradit důvod střídání gólmana Pruska, tak i Petra Nováka, který nechápal, proč by měnil taktiku, když jeho tým dvakrát na Hané zvítězil...

This div will be replaced

Ještě o stupeň zajímavější tisková konference proběhla po pátém duelu čtvrtfinále, který Olomouc vyhrála 4:0. Vzpomínáte ještě na ono vyhecované klání? I takový kliďas, jakým je Jan Tomajko, se rozvášnil natolik, že použil v reakci na Novákovo hodnocení slovíčko, které by jen málokdo z jeho úst čekal.

This div will be replaced

"Dneska vole, první třetina, Vondráček koleno v..." A bude ještě hůř. Víte, co podle trenéra Nováka jste? Poslechněte si nikdy dříve nepublikovaný záznam konce tiskovky z letošního listopadu, kdy Mora porazila Havlíčkobrodské 3:1.

This div will be replaced

Těžká práce rozhodčích

Rozhodčí, jo tak ty asi nikdo nemáme rádi. Kazí nám zážitek z hokeje, vztekáme se kvůli nim, psychicky méně odolní jedinci po nich házejí kelímky od piva a trenér Růžička je pravidelně posílá do jistých míst. I pánové v pruhovaném však občas překvapí, neboť ve škole vynikali ve slohu. Stačí si přečíst poznámky k zápasu v oficiálním zápise o utkání.


Klikněte na náhled pro zvětšení.

První poznámka se vztahovala k jednomu z domácích zápasů áčka v play-off, druhý zápis jsme ulovili po duelu mládežnického celku Mory. Trenér tehdy chtěl sudímu popřát vše nejlepší ke Třem králům, než však stačil dokončit Melichara a Baltazara, rozhodčí se už bouchl do hlavy a udělil trest ve hře.

To je však je slabý odvar situace, která se udála ještě v lednu v kategorii mladšího dorostu. Trenér Hrbatý, který už v HC Olomouc nepůsobí, se tehdy s hodnocením výkonu hlavního arbitra vůbec nepáral...

Audia: Matěj Pekr, Jan Tomajko, Jakub Herman, Michal Pšurný, Petr Novák, Petr Fiala, Radim Haas a několik nejmenovaných novinářů.

Všem, jejichž hlasy jsme použili nebo jejichž činy jsme popsali, se omlouváme. Máme vás rádi a věříme, že legraci pochopíte :-)

Přejeme vám veselé oslavy a úspěšný vstup do roku 2012!