Adam Zeman přišel před sezónou z prvoligové Jihlavy, kde měl pověst ryzího střelce. Na první gól v dresu Mory však čekal až do čtrnáctého extraligového zápasu, přišel však v momentu, kdy to bylo nejvíce potřeba.

⇒ Útočník Adam Zeman

„Měl jsem z něho obrovskou radost, protože takhle dlouhou dobu jsem na gól ještě nečekal. Jsem rád, že to přišlo zrovna teď. V pravou chvíli, kdy to týmu hodně pomohlo. Vezeme tři body, což je to super,“ komentoval svůj první extraligový zářez na své pažbě.

S premiérovými střelci Olomouce se v posledních dnech roztrhl pytel. Nejprve Michal Vodný, následně Alex Rašner a teď konečně i Adam Zeman. Stejně jako dva předchozí i útočník druhé formace si kotouč, kterým docílil premiérovou branku, ihned vzal.

„Puk jsem si samozřejmě schoval. Nevím, jestli si ho dám do vitrínky, ale určitě si ho někde vystavím. Moc to teď ale neřeším,“ nechal se slyšet. A jak vlastně k Zemanově brance došlo? „Kluci to dobře sehráli, dali puk to na beka, který jej poslal na bránu. Od Pekyho (Matěj Pekr) se puk odrazil ke mně a já jsem to už jen dával bekhendem do prázdné branky,“ popisoval muž s číslem 77 na dresu.

Obrat z 0:3 na 4:3 není každodenní záležitostí, ale dát gól v dvojnásobné početní výhodě soupeře, to je opravdový unikát. Gól, který při nevýhodě dvou mužů v poli zaznamenal kapitán Vyrůbalík, byl důležitý, Zeman ale vidí klíčový moment jinde. „Jestli byl gól v oslabení klíčový? Je to možné, ale předcházely tomu dva góly, které nás vrátily zpátky do hry. Díky nim jsme opět začali věřit, že si ze Zlína můžeme něco odvést,“ hodnotil Zeman, jenž gólem prolomil také čekání na první bod v letošní sezóně.

⇒ PSG Zlín

Mora do třetí třetiny vcházela za jednobrankového vedení, a tak bylo důležité zůstat v klidu a soustředit se hlavně na poctivou hru zezadu. „V kabině jsme si řekli, že už to udržíme. Chtěli jsme držet kotouč na hokejkách a nenechat soupeři příliš prostoru. Podle mě se to povedlo, Zlín potom už moc šancí neměl,“ konstatoval Zeman.

Oba moravské celky jsou od sebe v tabulce hodně daleko. Zatímco Mora okupuje ty nejvyšší příčky, Zlín se potácí na místech zavánějících bojem o záchranu. Základní část však zdaleka není u konce.

„Jsou to hodně cenné tři body. Myslím si, že Zlín by nakonec mohl být jedním z našich konkurentů v boji o play-off a každý bod by v konečném účtování mohl být rozhodující. O to větší váhu ty tři body mají,“ řekl na závěr olomoucký forvard.