Takový gól jsem ještě nezažil, přiznal s úsměvem Pavel Patera

Karolína Vysloužilová
Z L Í N – V rámci šestnáctého kola nejvyšší hokejové ligy se Kohouti vydali do nedalekého Zlína. I přesto, že se vstup do zápasu olomouckým hráčům příliš nepovedl, dokázali dovést utkání až k nájezdům, ve kterých byli nakonec úspěšnější. Autorem vítězného gólu se stal kapitán Pavel Patera i přesto, že puk za záda zlínského brankáře Libora Kašíka nedostal. „Káša mě podrazil, to ano, ale že to bude uznáno jako gól, to jsem netušil,“ přiznala po zápase hokejová legenda.

Hokejová Tipsport extraliga se přehoupla do své druhé části, a tak se olomoučtí hráči v neděli vydali za úřadujícím mistrem do Zlína. Začátek zápasu byl prakticky totožný s tím, který se hrál na začátku sezóny v Olomouci. Už ve čtvrté minutě překonal olomouckého brankáře Tomáše Vošvrdu Zdeněk Okál, a poslal tak svůj tým do vedení. Kohoutům se až do konce první třetiny nepovedlo odpovědět, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:0 pro domácí tým.

⇒ Útočník Pavel Patera

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili olomoučtí jako vyměnění. „První třetinu jsme odehráli velice špatně a v šatně jsme si řekli, že to takhle nemůžeme hrát, pokud chceme získat nějaké body,“ přiblížil dění v kabině po úvodní části Patera, který ještě v minulé sezóně hájil barvy kladenských Rytířů. Ve 23. minutě se trefil zlínský Jiří Marušák, necelou minutu po něm však překonal domácího gólmana Rostislav Marosz. Vystřelený puk se ale odrazil od zadní tyčky, a platnost branky tak musel uznat až videorozhodčí. „Rosťův gól byl velice důležitý, dostal nás zase do hry. Já i ostatní kluci na střídačce jsme si byli jistí, že to byla platná branka,“ svěřil se útočník s číslem deset. Ve druhé třetině se trefil ještě olomoucký Radek Dlouhý, který tak srovnal stav zápasu na 2:2, a to bylo na dlouho dobu vše.

Poslední perioda nabídla několik šancí na obou stranách, ani jeden z brankářů však už další gól nepustil. „Musím moc pochválit Vošvece, že nás v celém zápase podržel. Celkově bych chtěl vyzdvihnout gólmany, protože jak Tomáš Vošvrda, tak Jiří Trvaj nám vždy hlídají záda a i díky nim jsme tam, kde jsme,“ nezapomněl na maskované muže kapitán olomouckých Kohoutů, kterým v tabulce po dnešním zápase patří osmá příčka.

Protože v normální hrací době gól nepadl, přišlo na řadu prodloužení a následně i nájezdy. V těch byli úspěšnější hráči olomouckého týmu. Rozhodující branka byla připsána právě Pavlu Paterovi, i přesto, že zlínského brankáře Kašíka fakticky nepřekonal. „Byl to gól, jaký jsem ještě neviděl,“ podotkl s úsměvem kladenský odchovanec. „Pokud bych nebyl podražen, tak upřímně nevím, jestli bych tu branku trefil,“ nezastíral nic olomoucký útočník. „Myslím, že můžeme být všichni rádi, že jsme získali dva body, protože to nebyl vůbec jednoduchý zápas,“ uznal kvality soupeře Patera.

Nedělní zápas si přímo na stadionu Luďka Čajky nenechalo ujít i několik stovek fanoušků olomouckého hokeje. „Takový kotel na venkovních zápasech, to se jen tak nevidí. Ve Zlíně, který má sám moc dobré fanoušky, připravili olomoučtí fans až domáckou atmosféru. Moc děkujeme za podporu,“ nezapomněl na sedmého hráče „Patýs“, který také odmítl jakoukoli únavu po již čtvrtém zápase v řadě, který Kohouti nedohráli v normální hrací době. „Je to jenom pár minut navíc, plus máme teďka pět dní na regeneraci,“ uzavřel.