Těší mě, že sbíráme body jako mužstvo, pronesl produktivní Strapáč

Petr Luzar
O L O M O U C – Po prohře v Třinci to chtělo nový impulz. A ten se také v domácím utkání proti Pardubicím dostavil. Poprvé v letošní sezoně vedle sebe v lajně nastoupili útočníci Zbyněk Irgl a Petr Strapáč. Výsledek? Už ve druhé minutě zápasu po vzájemné spolupráci otevírali skóre duelu. Po zbytek zápasu jich bylo na ledě plno, a v polovině dějství vstřelil Irgl, po Strapáčově přihrávce, vítězný gól. Celkově vyhrála Olomouc nad Pardubicemi 3:1.

Trenéři před utkáním s Dynamem Pardubice promíchali sestavu, když ostrostřelce Zbyňka Irgla přesunuli do útočné formace k Petrům Kolouchovi a Strapáčovi. Zejména druhý jmenovaný našel s osmatřicetiletým forvardem řeč. Už ve druhé minutě mohli společně slavit, když Irgl od modré přesně nahrál na Strapáčovu čepel. „Rychle jsme otočili hru. Podle mě to Pardubice nečekaly, protože tam někdo jel střídat a jejich prostor se pro nás otevřel. Zbyňa mi to tam parádně prohodil, a gólman už pak trochu zaspal. Sám mě překvapil, že mi tam ten puk zůstal, takže jsem rád, že to tam spadlo,“ vylíčil bývalý hráč Vítkovic gólovou situaci.

Ve druhé třetině si role vyměnili. Útočník s jednačtyřicítkou na zádech přihrál v útočném pásmu z levého kruhu najíždějícímu Irglovi, který se pak nemýlil a vsítil vítěznou branku. „Ta spolupráce nám vyšla. Jsme za to rádi, a doufáme, že to takhle bude pokračovat v neděli proti Kladnu,“ optimisticky prohlásil Strapáč.

Ostravský rodák dvěma body za gól a asistenci prodloužil bodovou sérii na tři zápasy, kdy se produktivně zapsal do statistik jak v zápase proti Karlovým Varům, tak i na ledě Třince. „Je pravda, že na začátku sezony body moc nesbírám, takže jsem za to rád, a o to víc mě to těší, že sbíráme body jako mužstvo,“ neskrýval bývalý juniorský reprezentant nadšení po zápase.

Strapáč ale nevynikal pouze v útočné hře. Činil se taky i v početní nevýhodě, jako například v situaci během první třetiny, kdy zabránil samostatnému úniku soupeře. A to ze hry v oslabení nebylo vše. Přímo před Štěpánkovou brankou nahrál volnému Irglovi, který ale střelu do polo odkryté klece nedotáhl do konce. „Oslabení vůbec netrénujeme, takže je docela paradox, že nám to zatím vychází. Samozřejmě bych to ale nechtěl nijak zakřiknout. Snažíme se hrát aktivně podle vzorce, který dodržujeme, a zatím nám to vychází. Není tedy třeba nic měnit, a zatím se na to v trénincích nemusíme zaměřovat,“ přiblížil Strapáč situaci ohledně hry v početní nevýhodě.