Tisková zpráva o změně vlastníka HC Olomouc, s.r.o

Klub
O L O M O U C – HC Olomouc, s.r.o tímto oznamuje, že dne 10. 12. 2015 došlo ke změně vlastníka obchodní společnosti HC Olomouc s.r.o, kdy pan Jiří Dopita převedl celý svůj podíl v této společnosti na obchodní společnost OL-HOCKEY GROUP a.s.

HC Olomouc s.r.o tímto oznamuje, že dne 10. 12. 2015 došlo ke změně vlastníka obchodní společnosti HC Olomouc s.r.o, kdy pan Jiří Dopita převedl celý svůj podíl v této společnosti na obchodní společnost OL-HOCKEY GROUP a.s.

Pan Jiří Dopita se rozhodl po téměř desetiletém působení v olomouckém hokejovém klubu svou pozici opustit, jednak z důvodu změny vlastních představ o svém budoucím profesním působení, jednak, a to především, z důvodu dlouhodobého, systematického a účelového poškozování jeho dobrého jména a pověsti nejen v hokejovém prostředí, a to jak sérií smyšlených trestních oznámení, tak zavádějících mediálních výstupů.

Jednání o převodu vlastnických práv k hokejovému klubu byla vedena již od října letošního roku a prvotně byl vždy sledován zájem na zachování extraligového působení v Olomouci.

Novým vlastníkem klubu se stala akciová společnost, jejímž většinovým vlastníkem je pan Jan Tomajko, olomoucký odchovanec, bývalý úspěšný reprezentant a v současné době asistent trenéra A mužstva. Pan Jan Tomajko jako nový jednatel a většinový vlastník společnosti je zárukou zachování kontinuity managementu hokejového klubu a jeho finanční i personální stability.

Nové vedení hokejového klubu, stejně jako hráči, trenéři a zaměstnanci pevně věříme, že i všichni opravdoví fanoušci HC Olomouc by rádi nejen touto cestou poděkovali panu Jiřímu Dopitovi za jeho dlouhodobý přínos olomouckému hokeji a práci, kterou zde odvedl, ať již jako hráč, trenér či vlastník klubu.

V Olomouci dne 16.12.2015
HC Olomouc s.r.o.