Tlak na nás je, my to ale určitě zvládneme, věří Patrik Tarnoczy

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři mají za sebou první trip roku 2022. Povedl se ale jen napůl. Hanáci vyrazili do Pardubic a Hradce Králové, domů si však přivezli jen tři body. Moc ale nechybělo a mohlo jich být šest. Utkání s Dynamem zvládli Olomoučtí na výbornou a vypadalo to, že na svůj dobrý výkon naváží i proti Mountfieldu, když se už v první třetině trefil dvakrát Patrik Tarnoczy. Domácí pak ale začali trestat chyby Hanáků, především pak jejich fauly.

I olomoucká juniorka si prošla karanténou, po vynucené pauze ale odehrála hned tři utkání během čtyř dnů. Kohouti doma nejprve v rámci dohrávky přivítali Spartu, pak vyrazili na první letošní trip do Pardubic a Hradce. Ani na trip ale neodjeli v kompletní sestavě, „Chyběli Dan Ministr s Matějem Tomajkem, kteří jsou zranění už delší dobu. Nejeli ani Standa Ruda a David Stratil s Jakubem Zapletalem kvůli nemoci. Jinak jsme ale byli v normální sestavě,“ uvedl situaci na pravou míru Patrik Tarnoczy.

Právě kvůli nemoci nemohl na střídačku posledních pár zápasů ani trenér Karel Beran. Toho tak zaskočil kouč dorostu Jan Křivohlávek starší. S prozatímní změnou jednoho z trenérů se junioři ale rychle sžili. „Na začátku jsme se moc neznali, takže jsme úplně nevěděli, co od něj čekat, ale myslím, že to bylo v pohodě,“ ocenil. Junioři si dobře uvědomovali, že ve hře je hodně. Tabulka je totiž pořád vyrovnaná a Hanáci se chtějí vyhnout bojům o záchranu. „Trenéři kladli důraz na to, že nejedeme na výlet, ale pro body,“ prozradil Tarnoczy, který obléká olomoucký dres už třetí sezónu.

Olomoučtí nezačali trip vůbec špatně. V Pardubicích se dostali už do třígólového náskoku a přesto, že Dynamo utkání na konci ještě zdramatizovalo, tři body si Olomoučtí utéct nenechali. „V Pardubicích se nám to určitě povedlo. Nějaké malé chybičky tam byly, ale nic hrozného,“ usmíval se.

Druhý den se junioři přesunuli jen o kousek dál, do Hradce Králové. I tam se jim povedl začátek, když se v první třetině dvakrát během šesti minut trefil právě Patrik Tarnoczy. Pak ale Mountfield nabral druhý dech. „Ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučení a řekl bych, že tím jsme Hradec dostali zpátky do hry,“ uvažoval olomoucký forvard. Devatenáctiletý útočník patří k nejproduktivnějším hráčům Olomouce, dokonce je druhým nejlepším střelcem Hanáků. Na své statistiky nebo postavení v kabině ale nemyslí. „Roli v týmu nijak moc nevnímám. Chci co nejvíc pomoct, abychom vyhrávali,“ řekl rozhodně.

Juniorku čekají poslední tři zápasy základní části a mají velkou váhu. Budou totiž rozhodovat o tom, zda se do první dvanáctky vlezou Olomoučtí nebo zlínští Berani. „Zlín je za námi o bod, takže tam určitý tlak je, ale my to rozhodně zvládneme. Jdeme do toho s tím, že tam necháme všechno, abychom vyhráli a vzali si body,“ dodal odchovanec Přerova.