To, co tady fanoušci vytváří, je neskutečné, smekl po domácím dvojutkání Irgl

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Jedno vítězství a jedna prohra. Taková je bilance olomouckých hokejistů po dvou domácích zápasech čtvrtfinálové série s Plzní. V sobotním utkání se čekalo na první gól až do třetí třetiny, v závěrečných 9 minutách pak padly rovnou 4. Za kratší konec tentokrát tahali domácí, ačkoli se o vyrovnání snažili ze všech sil do poslední vteřiny. Slibné šance měl na hokejce také jeden z nejzkušenějších v kádru Kohoutů Zbyněk Irgl, jemuž však v tomto utkání nebylo souzeno skórovat.

Série Olomouce s Plzní je momentálně tím nejnapínavějším soubojem playoff. Také druhý zápas v plecharéně přinesl velké drama a bitvu o každičký centimetr ledu. Tentokrát se ovšem z vítězství radovala Plzeň a srovnala stav série na 2:2. „Chyběly tomu ještě dva góly. Hokej je o tom, kdo dá o gól víc,“ odpověděl na dotaz, co Kohoutům chybělo k úspěchu útočník Zbyněk Irgl. „Nehráli jsme špatně. Možná v té první třetině měla Plzeň lehce navrch, ale jinak myslím, že co se týče bruslení, tak bruslíme výborně, a to nám musí zůstat do dalších bojů,“ hodnotil výkon týmu.

⇒ Útočník Zbyněk Irgl

V první třetině byla aktivnější Plzeň, po přestávce se však Kohouti probrali a převzali iniciativu na ledě oni. Vypracovali si několik slibných šancí – Janu Knotkovi se dokonce podařilo dostat puk za Frodla, brankovou čáru však černá pryž nepřeskočila. „Byla to škoda. Kdybychom dali gól na 1:0, určitě by je to poslalo trošku dolů. Ale i když jsme prohrávali o dva góly, pořád jsme hráli. Šance jsme tam měli. Škoda, že to tam nespadlo a nešlo to zase do prodloužení,“ litoval Irgl.

Nejlepší střelec Hanáků v základní části se v playoff zatím neprosadil, na svém kontě má jen jednu asistenci. To ale zkušeného forvarda vůbec netrápí, ví, že důležitější než individuální statistiky, je úspěch týmu. „Vůbec to neřeším, playoff je o tom, že musíte vyhrát zápas. Jestli nedáte 10 zápasů gól... mně je to víceméně jedno, my musíme sbírat vítězství.“

„Myslím si, že je to výborná série, jak z pohledu hráče, tak z pohledu fanouška. Uvidíme, jak to bude dál vypadat,“ chválil si čtvrtfinálové boje Irgl. „Myslím si, že je to pěkný hokej. Stojí proti nám silný protivník, ale my víme, že ty kvality také máme. Ukazuje se, že ta série je vyrovnaná. Věřím, že ty 4 výhry urveme my,“ věří do dalších bojů.

Jedním z klíčů olomouckého úspěchu je také to, že se červenobílým daří hlídat elitní plzeňské duo Gulaš-Kovář. To, že by se však Kohouti cíleně zaměřovali jen na první lajnu soupeře Irgl odmítá. „Nesoustředíme se jen na první lajnu, hrajeme proti Plzni. Jestli hraje první lajna nebo někdo jiný, my musíme hrát pořád stejně. Nevidím v tom rozdíl.“

Po sobotním zápase je tedy jasné, že se série ještě jednou podívá do Olomouce. „Samozřejmě by bylo krásné ukončit to tady. Ale těžko říct, jestli to bude na 7 zápasů nebo na 6,“ pokrčil rameny hokejista. Oproti sérii z loňské sezóny je vidět, že jsou Kohouti mnohem dravější a sebevědomější. „Letos si věříme daleko víc. Víme, že můžeme něco urvat,“ přikyvuje hlavou křídlo druhého útoku.

Během obou domácích zápasů Hanáky hnala dopředu celá plecharéna, v níž domácí fanoušci dokázali vytvořit parádní atmosféru. „Je to super. To, co tady fanoušci vytvoří, je neskutečné. Vážíme si fanoušků nejen za to, že fandí, když vyhráváme, ale že fandí i když prohráváme. To je pro nás neskutečný pocit, když víme, že nám to nejde, ale ti lidi nás v tom nenechají a pořád nás povzbuzují a jdou s námi,“ děkoval Irgl fanouškům.