Tomáš Dujsík znovu pálil ostrými: Na přesilovce jsem od toho, abych zakončoval

Daniel Fekets
O L O M O U C - Zápas věnovaný dárcům krve zvládli kohouti na výbornou. V domácím prostředí porazili Liberec 4:1. Rozdílovou branku duelu vstřelil ve druhé polovině prostřední periody TOMÁŠ DUJSÍK, který ostrou ranou z levého kruhu využil perfektní clony Jana Knotka.

Hanáci se na začátku druhé části dostali do vedení díky Michalu Kuncovi, ale Bílí Tygři posléze vyrovnali. Ve 33. minutě zamířil na trestnou lavici hostující Jelínek, Hanákům se přesilovku podařilo využít. Tomáš Dujsík vystřelil třikrát v rychlém sledu, právě jeho třetí pokus se už ujal. „Cítil jsem, že druhá rána sedla, akorát mířidla jsem trošku potřeboval seřídit. Při té třetí jsem viděl, jak tam perfektně stojí Honza Knotek, tak jsem se to snažil tlačit na přední tyč. Už to nebylo z prvního doteku, takže jsem mohl lépe zamířit. Trefil jsem to dobře,“ culil se autor gólu.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Olomouci jistě pomohlo, že také ve třetí třetině skórovala v přesilovce. Tentokrát se ve výhodě pěti proti třem trefil kapitán Jiří Ondrušek. Spolupráci v přesilovkové formaci si zadák s číslem 6 na dresu pochvaloval. „Dříve to kluci trénovali v jiném složení. Já jsem tam teď nově, takže trošku jsem se rozkoukával,“ pověděl. „Jsem tam ale čistě od toho, abych zakončoval. Mozek přesilovky je Honza Káňa, který to nějak řídí. Buď to dává na Jirku, na mě, nebo si to bere sám.“

Poslední branku utkání vstřelil Lukáš Nahodil do prázdné klece. Mora tak brala další tři body za výhru 4:1. „Pro nás bylo nejdůležitější chytit začátek. Tím, že jsme hráli doma, jsme chtěli na soupeře více tlačit. Navíc jsme potřebovali zabrat po dvou nevydařených zápasech. Nejdůležitější gól byl ten třetí, ten nás uklidnil. Gól do prázdné branky byl odměnou za bojovnost,“ zářil Dujsík.

Kde vidí třicetiletý obránce hlavní příčiny toho, že Olomouc po dvou prohrách v řadě zabrala herně i výsledkově? „Vrátili jsme se k tomu, co jsme hráli před reprezentační přestávkou. Soudržnost, obětavost, to všechno tam bylo. První dva zápasy po pauze od nás dobré nebyly, teď to naštěstí bylo lepší.“

Podle Dujsíka se nálada v kabině po nezdarech v Karlových Varech a Vítkovicích příliš nezměnila. „Bylo to znát, ale určitě v pozitivním duchu. Spíše nás to nakoplo,“ pousmál se.

Tomáš Dujsík zatím letos odehrál dvacet zápasů, ve kterých si připsal sedm kanadských bodů. Na svém kontě má tři góly a čtyři asistence, což je na obránce velmi slušná bilance. „Systémem, který letos hrajeme, se obránci daleko více zapojují do útočení. Přináší to ovoce,“ řekl.

Pár hodin před zápasem proti Liberci přijel do Olomouce Karel Plášek, který se postupně zapojí do tréninku. Dujsík se s Pláškem potkal před několika lety v Kometě. Jaké má na něj vzpomínky? „To už je strašně dlouho, co jsem s ním hrál. Už v mladém věku byl výborný hráč, strašně rychlý. Měl sice nějaké zdravotní problémy, ale určitě pro nás bude přínosem,“ uzavřel Dujsík.