Trenéři lpí na kondici víc než dřív, hledal změny v Olomouci Valenta

Martin Vavruša
O L O M O U C – Ještě před začátkem letní přípravy posílil Kohouty Tomáš Valenta, který na Hané působil už dvakrát dříve. Nebyl tak pro něj sebemenší problém zapadnout zpět do týmu. Rozdíly oproti svému předchozímu působení v dresu Kohoutů hledal jen těžko. „Přijde mi, že trenéři více lpí na kondici, chtějí to posunout někam dál," řekl sedmadvacetiletý obránce.

Tomáš Valenta působil ve své kariéře v Olomouci zatím dvakrát, naposledy to bylo v sezóně 2015/2016. Prostředí na Hané tak pro něj nebylo ničím neznámým. „Zapadnout nebylo vůbec těžké. Právě naopak, bylo to lehké, protože s kluky se znám, takže za mě v tomhle nebyl žádný problém," potvrdil Valenta.

Přestože od jeho posledních zápasů v dresu Kohoutů uplynuly už tři roky, mnoho rozdílů v přístupu nenacházel. „Přijde mi, že trenéři více lpí na kondici. Ne, že by to tak předtím nebylo, ale myslím si, že to chtějí posunout někam dál. Chtějí to posunout dobrým směrem, takže můžeme být jen rádi, že nás peskují," uvažoval hráč který obléká dres s číslem 92.

Předchozí dvě sezóny trávil Valenta hlavně ve Zlíně, sedm zápasů odehrál také za prvoligový Přerov. Po konci té poslední se ale se Zlínem na pokračování nedohodl. „Ve Zlíně neměli zájem. Byly i nějaké alternativy, ale tady jsem byl už dřív a byl jsem tu spokojený, takže jsem se ani dlouho nerozhodoval a byl jsem rád, že mě v Olomouci chtěli. O mé roli tady jsme se ale ještě nebavili. Musím si nějakou vybojovat, je to na mně," věděla staronová posila Hanáků.

S olomouckým klubem olomoucký hokejista absolvoval celou letní přípravu, s přístupem ve Zlíně ji ale srovnávat nechtěl. „Ta letní příprava je vždycky dril. Tréninky měli trenéři výživné a to musí být. Musíme se připravit na soutěž, takže za mě spokojenost. Každý hokejista samozřejmě řekne, že je to něco nepříjemného. Nikdo to nemá vyloženě rád a všichni milujeme ten návrat na led. Hrajeme to, protože nás to baví, ale taky je to naše zaměstnání, takže musí být i těžká práce," vysvětlil Tomáš Valenta.