Třetí výhru v řadě olomoučtí gameři nepřidali, body tak zůstaly Bruslařům

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Po dvou výhrách v řadě nastoupili olomoučtí gameři proti zástupcům Mladé Boleslavi, kteří si v přechozích zápasech poradili s Kometou, Zlínem i Třincem. Hanákům se nevydařil vstup do série, první 3 zápasy prohráli. V týmové hře však zabojovali, Tomáš "Indris" Indra a Kryštof "Krishot58" Kříž si s dvojicí Jindřich "JiFi23" Fencl a Michael "michaelhetz" Hetzendorfer poradili hravě 0:4. Poslední páté utkání pak ovšem Olomouc prohrála kontumačně kvůli nefunkčnímu internetu.

Sérii otevřel zápas mezi Jindřichem "JiFi23" Fenclem a Tomášem "Indris" Indrou, který mladoboleslavský hráč vyhrál poměrem 6:4. Spousta gólů padla také v druhém utkání, v němž Jakub "Kubiii7" Bláha vyzval Kryštofa "Krishot58" Kříže. „Pro mě velké zklamání, i když to dle konečného výsledku nevypadá, mohl zápas vyhrát kdokoliv,“ smutnil po zápase zklamaný Krishot. „Celé dvě třetiny jsme hráli naprosto vyrovnaný zápas, bohužel jsem inkasoval z dvou chyb dva góly, neproměnil spoustu šancí, které jsem měl, vždycky chyběl kousek ke skórování, nedařilo se mi,“ kroutil hlavou. „Do třetí třetiny jsme tedy šli za stavu 2:1 pro soupeře. Pozměnil jsem strategii do útoku, ale to vytvořilo spoustu místa pro soupeře v mojí obraně, ten nechyboval a trestal gólem každou šanci, kterou měl,“ uzavřel hodnocení svého prvního zápasu.

⇒ Milan „Fikuss“ Orlík

Trojici individuálních klání uzavřel zápas mezi Michaelem "michaelhetz" Hetzendorferem a Milanem "Fikusscz" Orlíkem, také tentokrát odcházeli z virtuálního ledu hráči v červenobílých dresech poraženi. Fikusscz se momentálně potýká s poklesem výkonosti a po zápase z něj bylo cítit velké zklamání. „Bohužel se teď dost trápím, forma měla tentokrát špatné načasování. Zápas nevyšel, takže zklamání obrovské,“ řekl.

Pošramocený dojem Hanáci spravili v týmové hře. „V týmové hře jsme si vedli o mnoho lépe, dalo by se říct, že je to naše silná stránka,“ přitakal Krishot. Olomouckým esporťákům se podařilo vypracovat si čtyřbrankové vedení, které udrželi téměř až do konce zápasu - ještě před vypršením času se totiž objevily technické potíže s připojením na straně hostujícího týmu. „Celý zápas jsme měli navrch a dařilo se nám vytvářet gólové šance, které jsme zužitkovali. Jediná kaňka byla ztráta spojení v závěru zápasu, ale náš náskok byl v tu chvíli o 4 góly, soupeř se rozhodl ani nedohrávat a přiznal nám jasné vítězství,“ vysvětloval Krishot.

Internetové spojení se bohužel na straně Olomouce nepodařilo navázat ani na následující zápas, a tak závěrečné utkání kontumačně vyhrála Mladá Boleslav 5:0, která zároveň vyhrála celou sérii 3:1.

Další kolo ENYAQ Hockey League se odehraje v pondělí 25. ledna, Hanáci v něm od 16:30 vyzvou pražskou Spartu. Utkání můžete sledovat na Indrisově či Fikussově Twitch kanálu.

Podrobné výsledky 6. kola:

BK Mladá Boleslav vs HC Olomouc - celkové skóre - 4:1

JiFi23 vs Indris 6:4
Kubiii7 vs Krishot58 7:3
michaelhetz vs Fikusscz 4:2
JiFi23, Kubiii7 vs Krishot58, Indris 0:4
JiFi23, michaelhetz vs Indris, Fikusscz 5:0 (kontumace)