Trošku jsme se rozkoukali, teď už to může být jen lepší, věří Jiří Řípa

Tomáš Schmiedt
L I B E R E C – Hráčům Mory výsledkově nevyšel vstup do extraligové baráže, když v Liberci prohráli 1:2. Kohouti se ale vůbec nepředvedli ve špatném světle, s trochou štěstí sami mohli vyválčit tři body. „Po prvním našem gólu jsme si pak vytvořili další šance, ale byla škoda, že se nám z nich nepodařilo vstřelit druhou branku. Mohlo by to tak dopadnout úplně jinak,“ konstatoval Jiří Řípa.

Olomouc nevyrazila do Liberce jen na výlet, přestože nakonec odjela domů s prázdnou. Kohouti bojovali, jenže šest minut před koncem normální hrací doby inkasovali rozhodující branku. Bílí Tygři si pak těsný náskok 2:1 již pohlídali.

⇒ Útočník Jiří Řípa si v prvním barážovém utkání připsal jeden kanadský bod (1+0)

„Je to trochu smůla. V první třetině jsme si zvykali na rychlejší tempo, od druhé jsme se s ním vypořádali už lépe. Po prvním našem gólu jsme si pak vytvořili další šance, ale byla škoda, že se nám z nich nepodařilo vstřelit druhou branku. Mohlo by to tak dopadnout úplně jinak,“ mrzelo Jiřího Řípu.

V liberecké Tipsport areně si Hanáci museli zvyknout na užší kluziště. Problémy během utkání s ním však svěřenci trenérů Fialy a Tomajka neměli.

„Před zápasem jsme si říkali, že hra bude asi trochu tvrdší. V utkání mi to už ale tolik nepřišlo. Při rozbruslení jsme se jenom tak mezi sebou pletli, v zápase mi to však vůbec nevadilo,“ tvrdil devětadvacetiletý hokejista.

Úvodní třetina vyšla sice lépe domácímu mužstvu, avšak Mora si připsala skvělý vstup do zápasu. Hned po úvodním vhazování na svého soupeře doslova vlétla. „Vždy se to odvíjí od prvního střídání. Vyhrajete první buly, podaří se vám dostat se do útočného pásma, což je lepší, než se nechat zatlačit. Vždycky se tedy snažíme dostat s pukem k soupeři, a to se nám tentokrát povedlo. Musíme to tak hrát pořád,“ pravil jediný olomoucký střelec v střetnutí. „Řepův“ gól na začátku druhé třetiny poslal Kohouty do vedení.

„Vstřelil jsem ho trochu se štěstím. Za bránou se nám to trochu zamotalo, nakonec Kuba (Bartoň) vystřelil, puk se odrazil ke mně, tak jsem ho rychle dal před bránu, a pak ho dorazil do ní. Celkem jsem byl překvapený, že v ní gólman nebyl,“ přiznal Řípa.

Po inkasované brance byl Liberec poměrně zaskočený, několik minut se musel skoro jen bránit výpadům Hanáků. Ti ale svůj nápor nepřeměnili v druhou trefu. „Po našem gólu jsme měli více ze hry, soupeř se toho trochu zalekl. Asi nepočítal s tím, že bychom u něj mohli vést,“ odhadoval zkušený forvard.

⇒ Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři vyrovnali skóre chvíli po polovině utkání, rychlou střelou zápěstím umístil kotouč perfektně pod břevno Radek Duda. „Trošku hůře jsme vystřídali, na což si budeme muset dávat pozor. Duda to ale trefil parádně, myslím, že dokonce přes beka. Stáhl si to pod sebe a Káša (Libor Kašík) asi jeho střelu neviděl. Bylo to pěkné zakončení,“ řekl uznale Řípa.

Vítězná trefa Liberce přišla pár minut před závěrem poslední dvacetiminutovky. Při přesilové hře se Moravcova bomba od modré odrazila od zadního mantinelu k Michalu Bulířovi, jenž zametl puk do Kašíkovy svatyně.

„Dali ho trochu podobně jako my, po odrazu. Na podobné góly to tak bylo 1:1. Měli sice trochu štěstí, ale to k tomu patří. Snažili jsme se pak ještě vyrovnat, dostali jsme kotouč i před bránu, ale bohužel to nevyšlo,“ litoval útočník Mory s jednadvacítkou na drese.

Olomouc sice v prvním kole baráže prohrála v Liberci 1:2, ale tento nepříznivý výsledek vůbec neznamená konec nadějím na postup. Hanáci se o něj hodlají prát i nadále. „Myslím, že jsme se trošku rozkoukali. Teď už to může být jenom lepší,“ měl jasno Řípa.