Ukázali jsme si, jaký styl nám sedí a jakým stylem můžeme vyhrávat zápasy, tvrdil František Skladaný

Jiří Horák
L I T V Í N O V – V neděli se Kohouti vypravili k zápasu pátého kola do dalekého Litvínova. Po páteční výhře doma nad Libercem byl úkol jasný: zopakovat předvedenou hru a přivést domů další tři body. Hanákům se to nakonec povedlo a po dalším famózním výkonu Konráda v brance se mohli těšit z druhé výhry v sezóně. Na dojmy z utkání jsme se zeptali autora poslední branky Františka Skladaného.

Olomouc vlétla do zápasu vskutku velmi odhodlaně. Podpořená výhrou nad Tygry z Liberce chtěla znovu uspět i na ledě Litvínova. Skóre otevřel v 10. minutě v dvojnásobné početní výhodě David Škůrek. Další gól Hanáci přidali v 38. minutě, opět v přesilové hře zásluhou navrátilce do sestavy Davida Ostřížka. Definitivní tečku v utkání přidal ve třetí třetině v oslabení právě František Skladaný. „Musím přiznat, že jsem chtěl přihrávat, ale bohužel nebylo kudy. Jak jsem se blížil k brance tak už nebyla jiná možnost, než to vystřelit. Sledoval jsem i hostujícího gólmana, viděl jsem, že je dole a snaží se spíše hlídat přihrávku, tak jsem to zkusil nahoru a padlo to tam," líčil podrobně svůj první gól v sezóně.

Hanáci byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem. Nikam se nehnali, dodržovali perfektně taktické věci a věděli přesně, co mají hrát. Litvínov si i přesto pár šancí vytvořil, ale Branislav Konrád byl vždycky přesně tam, kde měl být a mohl si připsat druhou nulu v řadě. „Nechci říct, že nám pomohla obdržená desítka v Plzni, ale asi to tak bude. Ty následující dny pro nás byly opravdu velmi důležité, hlavně z hlediska taktiky a týmového spojení. Prošli jsme si před tímto víkendem podstatnými tréninky, měli jsme pohovory s trenéry, takže si myslím, že od toho se i odvíjel dnešní výkon", přiznal.

Bylo jasné, že po výprasku v Plzni musí nastat ve hře olomouckých nějaká změna. Trenér Venera měl proto určitě za sebou mnoho prosezených hodin u tabule, ale jak se zdá, pomohlo to. „Muselo se něco změnit, protože když dostaneme desítku v Plzni, tak něco není v pořádku. Pro nás to byly opravdu velmi důležité dva zápasy. Ukázali jsme si, jaký styl nám sedí a jakým stylem můžeme ty zápasy, společně s Braňem (Branislav Konrád), který byl dneska úžasný, zvládat. Máme dost sil, rychlá křídla, musíme vycházet ze zajištěné obrany a potom ty zápasy můžeme vyhrávat," dodal na závěr.