Určitou tíhu cítím, ale vím, že na to nebudu sám, řekl nový kapitán Hanáků Jiří Ondrušek

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Obránce JIŘÍ ONDRUŠEK bude od nové sezóny nastupovat s kapitánským „C" na hrudi. Hráč, jenž je odchovancem a zároveň duší olomouckého týmu, převzal vedoucí funkci od Martina Vyrůbalíka, jenž byl lídrem kohoutů po dobu šesti sezón.

„Je pro mě ctí, že jsem od trenérů a celého klubu dostal důvěru. Budu se snažit, abych je nezklamal,“, okomentoval svojí novou roli Jiří Ondrušek ihned po jejím oznámení. „Martin nasadil laťku vysoko a já se budu snažit pokračovat v jeho stopách,“ dodal ke svému předchůdci, od nějž převzal symbolické kapitánské „céčko“.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Obránce, jenž působí v kádru Hanáků s krátkými pauzami celou svoji kariéru, má z role vůdce týmu respekt. Ví ale, že se může v tomto ohledu spolehnout i na další spoluhráče. „Určitou tíhu cítím, nějaká zodpovědnost tam je. Myslím si ale, že to nebude tak složité. Máme v kabině několik zkušených třicátníků, kteří mi pomohou s tím, aby ta kabina fungovala. Nebudu tak na to sám,“ konstatoval.

O tom, že právě on bude tím, kdo se stane příštím kapitánem, nejproduktivnější bek Hanáků dopředu nevěděl. „Já jsem se to dozvěděl od trenérů včera ráno a Martinovi to řekli snad až tady v zákulisí,“ přiznal s úsměvem.

Kteří hráči budou v této sezóně jeho asistenty, zatím Ondrušek netuší. Nějaké tipy ovšem má. „Předpokládám, že Honza Knotek bude zůstávat, takže tam bych to viděl, že on bude prvním. O druhé volbě zatím nemám tušení,“ řekl.

Na závěr rozhovoru se nový kapitán vyjádřil k dresům, které právě on ve FunParku Šantovka slavnostně odhalil, načež se podílel i na jejich následném křtu. „Určitě se mi líbí ta spodní část, kde je vidět silueta města. Hrajeme za Olomouc, takže čím více bude na tom dresu město vidět, tím to bude lepší,“ uvedl.

Nový kapitán Jiří Ondrušek na pódiu FunParku Šantovka
Foto: Alena Zapletalová