Ústí s námi pěkně zacvičilo, přiznal po výprasku Zbyněk Hampl

Hana Veigendová
Ú S T Í N/L – Tři utkání venku, tři prohry. Taková je bilance olomouckého klubu ze zápasů na cizích kluzištích. Naposledy se výběr trenérů Fialy s Tomajkem představil na horké půdě v Ústí nad Labem. Hanáci ovšem celý zápas tahali za kratší konec a soupeři podlehli vysoko 1:5. „Celý zápas to s námi nevypadalo dobře,“ připustil Zbyněk Hampl.

Zbyňku, vstup do zápasu se vám vůbec nepovedl. Už v první minutě vstřelil Slovan branku. Musí to být hodně nepříjemné dostat gól takhle brzy.
Je to hodně nepříjemné. Vlastně jsme pak v půlce první třetiny dostali druhý gól. Prostě to z naší strany bylo hodně špatné. Ústí s námi pěkně zacvičilo.

⇒ Zbyněk Hampl

Hned v úvodu prostředního dějství se vám povedlo vstřelit rychlý gól. Byla to vaše taktika takhle na Ústí vlétnout?
Bylo to dva nula a my jsme to prostě museli zkusit. Chtěli jsme zabrat. Sice to vyšlo, ale vzápětí jsme dostali na tři jedna a to si myslím, že nás trošku srazilo.

V té druhé třetině jste začali i hodně faulovat. Bylo to způsobené tím, že na vás začalo Ústí tlačit?
Ústí si to tam házelo a my jsme to prostě nezvládali. Nehlídali jsme si hráče a z toho pramenily ty fauly.

S jakým cílem jste šli do té třetí třetiny? Věřili jste ještě v to, že byste mohli stav vyrovnat?
Ale jo. Hned na začátku jsme hráli přesilovku a myslím si, že když bychom ji proměnili, tak by se ten zápas možná vyvíjel trochu jinak. Ještě bychom měli šanci s tím něco udělat. Ale bohužel to tam nespadlo.

Kdy nastal zlom, že už jste věděli, že je zápas ztracený?
Tak nevím, jestli to byl zrovna zlom, ale když bylo pět minut do konce a bylo to o tři góly. Vůbec celý zápas to s námi nevypadalo dobře. Takže v podvědomí jsme cítili, že to asi dopadne špatně.

Proč jste si za své nové působiště zvolil Olomouc a ne Ústí, kde jste v minulosti hrál?