Utkání jsme měli dobře rozehrané, mrzí Michala Vodného

Jan Matúš
J I H L A V A – V šestém kole prvoligového kolotoče se hokejisté Olomouce vydali na led jihlavské Dukly. Po jednoznačném průběhu první třetiny, po které vedli hosté již 3:1, přišlo velké dotahování domácích, kteří nakonec utkání vyrovnali a dovedli jej do prodloužení. V nastaveném čase nakonec rozhodl Adam Zeman o tom, že dva body zůstanou v Jihlavě. „Je to hodně velká škoda. Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale nakonec si odvážíme pouze jeden bod,“ řekl smutně Michal Vodný.

Kohouti chtěli rychle zapomenout na nepovedený domácí zápas, kdy prohráli ve středečním utkání s Berounem 0:2. Své zaváhání z domácího ledu mohli Hanáci napravit ihned v dalším utkání první ligy na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Svěřenci Petra Fialy na svého soka vlétli od první minuty. Velký tlak hostí přinesl rychle své ovoce v podobě prvního vstřeleného góly, když se trefil Richard Diviš.

⇒ Útočník Michal Vodný

Netrvalo to ani dvě minuty a Hanáci se radovali znovu, když se po nahrávce Jiřího Řípy prosadil Michal Vodný. „Já jsem se původně už chtěl vracet, ale Jirka Řípa tam hodně dobře zabojoval o kotouč, který nakonec získal, a poté mi jej nahrál před bránu, kde jsem si přihrávku musel ještě zpracovat a následně jsem vystřelil do šibenice,“ popisoval svůj zásah do sítě Ritticha Michal Vodný.

Jihlava však dokázala rychle snížit, když se poprvé v utkání trefil Filip Seman. Tato branka však podle olomouckých hráčů neměla platit, protože byl Tomáš Halász spolu s pukem natlačen do brány. „Podle mě ten jihlavský první gól neměl ani platit, protože Hally (Tomáš Halász) už měl puk pod kontrolou, ale nakonec kotouč skončil v bráně i s naším brankářem,“ prozradil o prvním vstřeleném gólu domácích.

Hanáci však i nadále působili aktivněji a zanedlouho se po trefě Radima Kucharczyka radovali hosté potřetí v utkání. V posledních sekundách první třetiny ujel do úniku ještě Aleš Jergl, který však se svým blafákem neuspěl, a hosté tak do druhé třetiny vstupovali s dvougólovým náskokem.

⇒ HC Dukla Jihlava

Ve druhé části si dostala Dukla příležitost přesilové hry pěti proti třem, ve které byli nakonec domácí úspěšní, když do již prázdné klece doklepával kotouč Adam Zeman.

„Byla to velká škoda, že jsme tuto přesilovku už neubránili, protože do jejího konce chybělo pouze pár vteřin. Já jsem se tam snažil zblokovat střelu jednoho z domácích obránců, ale puk se odrazil zpět na hokejku obránce a po další střele a Hallyho zákroku se kotouč dostal právě k Zemanovi, který jej už vstřelil do prázdné,“ komentoval přesilovkovou trefu domácích.

O pár minut později dokázala Olomouc opět své vedení navýšit, když se prosadil Jakub Herman. Hokejistům z Vysočiny se však ještě do závěru třetiny povedlo vyrovnat stav utkání. „Vývoj utkání nás hodně mrzí, protože jsme byli do poloviny utkání lepším mužstvem a domácím tým jsme nepouštěli do žádných šancí,“ mrzelo dvaadvacetiletého útočníka.

Ve třetí části se již ani jeden z týmů nedokázal prosadit, a o výsledku utkání tak nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém dokonal svůj hattrick Adam Zeman. Olomoučtí hokejisté si připsali již třetí porážku v řadě. „Bohužel se nám teď nepovedlo pár zápasů vyhrát. Musíme však doufat, že se na vítěznou vlnu zase vrátíme rychle zpět. Tři body budeme určitě chtít získat hned v dalším domácím utkání, které hrajeme už v pondělí proti Benátkám,“ dodal na závěr olomoucký útočník Michal Vodný.