Utkání se velmi obtížně otáčí, když s takovým soupeřem nechytnete třetinu, lituje Jan Lukáš

Daniel Fekets
O L O M O U C - Čtvrtý zápas sezony se Hanákům nepovedl podle představ. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka podlehli v 5. kole soutěže Hradci Králové 1:6. O vývoji zápasu rozhodla už první třetina, kterou Východočeši zvládli výsledkem 3:0. Po třetím inkasovaném gólu Kohoutů se dostal do branky vůbec poprvé v letošní extraligové sezoně Jan Lukáš, jenž si připsal 19 úspěšných zásahů.

V úvodních minutách byl k vidění vyrovnaný hokej. Hanáci mohli jít v 8. minutě do vedení, jenže Petr Kolouch z mezikruží jen těsně minul. O necelých dvacet sekund později ale poprvé skóroval hradecký Mountfield, který se následně v rozmezí 8. až 15. minuty dostal do třígólového vedení. „Nemyslím si, že jsme do utkání vstoupili špatně, jenže poté jsme dostali tři rychlé góly. Byly tam nešťastné odrazy, několikrát to Hradec sehrál opravdu dobře a najednou měl velký náskok. Když s takovým týmem nechytnete třetinu, tak to se potom hraje velmi těžko," pokrčil rameny brankář Jan Lukáš, který v 16. minutě nahradil Branislava Konráda.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Sedmadvacetiletý rodák z Olomouce si připsal svůj první start v letošní sezoně. Rozhodně se neocitl v jednoduché situaci, protože během celého zbytku zápasu musel krotit několik šancí soupeře. Nakonec třikrát inkasoval. Překonal jej Vladimír Růžička mladší, Filip Hronek a Radek Smoleňák. „Hradec je velmi nepříjemný soupeř. Okolo brankoviště se mi vždycky motalo velké množství hráčů, takže z toho často vznikaly závary. Bohužel si soupeř vytvořil několik nebezpečných situací," přemítal olomoucký odchovanec.

Po druhé třetině platilo skóre 0:4. Hanáci chtěli vsítit minimálně jeden gól, který by byl alespoň malou náplastí za jinak nepovedeným večerem. Tomáš Gřeš sice kontaktní gól vstřelil, ale v té době už hosté pátou branku na kontě měli. „Filip Hronek tu kličku naznačil velmi dobře. Nemyslím si, že bych měl nějaké horší postavení. Těsně po střele však došlo k teči, protože jeden z našich hráčů tam zkoušel dát hůl. Trochu se to svezlo, ale každopádně musím uznat, že to trefil opravdu velmi dobře," chválil Lukáš talentovaného obránce, jenž už dvě sezony patří mezi stálice zadních řad Detroitu Red Wings.

Odhodlání v kabině Hanáků nemizí ani po porážce 1:6. Už v neděli Kohouty čeká další domácí duel, tentokrát proti Spartě. „Nemyslím si, že tento zápas něco s námi udělá, zvlášť při současné nejistotě, která okolo hokeje panuje. Zápasy se různě odkládají, mnoho týmů je v karanténě, ale my se snažíme jet podle programu. Nemyslíme na to, soustředíme se jen na hokej a chceme být dobře připravení na každý zápas," prozradil brankář s devětadvacítkou na zádech.

Celá kabina si zároveň pochvalovala hlasitou podporu z tribun, která byla slyšet i přes nepříznivý průběžný stav. „Fanouškům strašně moc děkujeme. V současné době mohou sedět doma, ale oni i přesto nás pravidelně chodí podpořit. Ceníme si jejich podpory, protože při nás stojí pokaždé. Náš slogan #VšeciSpolu to tak nějak všechno vystihuje. Snad jim to brzy vrátíme daleko lepším výkonem," uzavřel Lukáš.

#VšeciSpolu