V Olomouci je skvělá parta, pochvaluje si Silvester Kusko

Jakub Škoda, Daniel Fekets
O L O M O U C – Před rokem byl v Olomouci na hostování, nyní už je z něj kohout na plný úvazek. Útočník SILVESTER KUSKO zatím stihl za Hanáky od přestupu z brněnské Komety odehrát tři zápasy. Co říká na kulisu v plecharéně? A jak přivítal návrat do olomouckého týmu?

Po roce jste se vrátil do Olomouce, jaké máte po návratu pocity?

Vrátil jsem se do známého prostředí. V Olomouci je velmi dobrá parta lidí. Pocity jsou proto velmi dobré.

Hodně hráčů znáte z brněnského angažmá. Byl návrat o to snazší?

Určitě je to lepší. Když jdete do neznámého prostředí, tak je to trochu stresová záležitost. Tím, že jsem byl v Olomouci již minulou sezónu, a spoustu kluků znám z Brna, je to pro mě daleko jednodušší.

Jak jste přivítal příchod z Komety do Olomouce?

Moc jsem se v tom neangažoval. Bylo mi to oznámeno, ale byl jsem rád.

V letošní sezóně jste mimo jiné hrál také za prvoligovou Třebíč. Je mezi Extraligou a Chance ligou velký rozdíl?

Je to rozdíl. Extraliga je více systémová a celkově pochopitelně kvalitnější. V Chance lize se spíše více bruslí, takže je zapotřebí hlavně fyzička.

Dojíždíte stále z Brna?

Momentálně dojíždím, stejně jako Lukáš Nahodil a Michal Kunc. Naštěstí ta vzdálenost není tak velká.

Atmosféra tu byla vždy výborná, výkony týmu jsou super

Když jste tu hrál v loňské sezóně, tak se hrálo bez diváků. Teď máte za sebou domácí utkání s Vítkovicemi, rozdíl musel být velký.

To ano. Atmosféra tu byla vždy výborná. Jsme fanouškům vděční, že chodí i přes veškerá omezení, která tu jsou.

Odehrál jste tři zápasy, jak hodnotíte výkony po týmové a individuální stránce?

Z mé strany to může být vždy lepší, ale co se týče týmu tak super. Vítkovice jsme doma k ničemu nepustili, a v Hradci nám to bohužel nevyšlo, ale takové zápasy prostě jsou. Hradec má momentálně skvělou formu.

Doufáme, že si produktivitu přeneseme, se Zlínem očekáváme těžký zápas

Vrátím se k duelu s Libercem. Olomouc trápí dlouhodobě produktivita. Minule jste ovšem nasázeli soupeři hned šest branek. Určitě to pro celý tým byla úleva.

Určitě. Říkali jsme si, že je škoda té reprezentační přestávky, jelikož jsme se rozstříleli. Doufáme ale, že si tuto produktivitu přeneseme i přes ní.

Po reprezentační pauze hrajete se Zlínem, možná jak jste říkal bylo by lepší s ním hrát už teď?

Asi ano, nicméně Zlín bojuje o život, takže to bude tak jako tak těžký zápas. My se na něj ale připravíme a budeme chtít tři body.

Silvester Kusko společně s Petrem Kolouchem dolují kotouč u mantinelu
Foto: Stanislav Souček