Devět zápasů a devět bodů k tomu, přesně taková byla bilance člena první útočné letky olomoucké Mory, forvarda Rostislava Marosze. Výkony třineckého odchovance neunikly ani pozornosti fanoušků, kteří muže s číslem 28 ocenili svými hlasy. V anketě „Kohout měsíce listopadu“ dostal Marosz celkem 604 hlasovacích bodů a téměř o polovinu předběhl druhého Martina Cibák (323 bodů). Do úplnosti pak dominanci první formace potvrdil Roman Rác (215 bodů.)

Útočník Rostislav Marosz

„Těší mě, že se fanouškům moje hra líbí. Důležité je, že to klape celému týmu. Od toho se pak odvíjí i jednotlivé výkony nás všech. Je hezké, že jsem získal takové ocenění,“ vyjadřoval se Rostislav Marosz poté, co se o svém triumfu dozvěděl.

Marosz se v listopadu zapsal do statistik v pěti utkáních, a to proti Pardubicím, Mladé Boleslavi, Plzni, Hradci Králové a Karlovým Varům. Zejména zápas proti posledně jmenovanému celku se mu nesmírně vydařil. Marosz v něm totiž zaznamenal gól a dvě nahrávky. „V posledních zápasech se mi docela dařilo, dal jsem i nějaký gól. Doufám, že se to se mnou poveze dál,“ vyřkl své přání.

Kmenový hráč třineckých Ocelářů si cenil i toho, že se Hanáci po třech prohrách nezhroutili, ale naopak odpověděli třemi výhrami. „Ukázali jsme charakter a týmový duch. Šest bodů z venku nám obrovsky pomohlo, myslím, že v těchto zápasech jsme se semkli. Víme, že můžeme vozit body i z ledů soupeřů, což je důležité. Nesmíme se bát hrát s nikým,“ nechal se slyšet Marosz.

Třiadvacetiletý útočník se mimo jiné v týmové produktivitě přehnal přes svého parťáka z formace Romana Ráce, který byl na čele bodování Kohoutů zatím téměř celou sezónu. „Hokej není hra individualit. Samozřejmě jsme rádi, že nám to lepí a máme dost bodů, ale že bychom řešili to, kdo má víc bodů v produktivitě, to ne. Spíš se díváme na body v tabulce, protože ty jsou pro nás důležitější,“ zdůraznil hokejista, který má na svém kontě momentálně 24 kanadských bodů za sedm branek a sedmnáct asistencí.

Při pohledu na pomyslný stupínek vítězů v listopadové anketě je jasné, že první formace je pro nováčka extraligy skoro nepostradatelná. Otazník však visí nad jedním z členů úderné první lajny. A to nad Martinem Cibákem, jehož momentální smlouva vyprší po zápase s Kometou Brno. Jak tento fakt vnímají jeho spoluhráči v čele s Maroszem?

„Víme, že nám Martin (Cibák) v určitých směrech pomáhá a my jsme rádi, že tu je. Kdyby v Olomouci zůstal i nadále, bude to pro nás jenom dobře. Pokud odejde, nezbude nám nic jiného, než mu popřát hodně štěstí a s jeho odchodem se poprat,“ uzavřel Marosz své povídání.

Kohout měsíce listopadu – TOP FIVE

1. Rostislav Marosz        604 bodů
2. Martin Cibák          323 bodů
3. Roman Rác            215 bodů
4. Peter Zuzin           177 bodů
5. Jiří Trvaj           154 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. - 2. Roman Rác         27 bodů
1. - 2. Rostislav Marosz      27 bodů
3.    Martin Cibák        21 bodů
4.    Jiří Trvaj         17 bodů
5. - 6. Erik Hrňa         13 bodů
5. - 6. Tomáš Vošvrda       13 bodů
7.    Jakub Herman        9 bodů
8. - 9. Ivan Majeský        7 bodů
8. - 9. Peter Zuzin         7 bodů
10.   Jakub Matai         5 bodů