V naší obranné hře je občas binec, což nám domácí dali „sežrat“, řekl po prohře s Mladou Boleslaví Jan Lukáš

Lukáš Losleben
M L A D Á B O L E S L A V – Zápas na půdě Mladé Boleslavi ani zdaleka neodpovídal olomouckým představám. Domácí na kohouty vlétli a už ve 24. minutě vedli 4:0. Za tohoto výsledku vystřídal Branislava Konráda JAN LUKÁŠ, který si poté připsal řadu dobrých zákroků, díky čemuž si v přímém přenosu České televize vysloužil titul hvězdy utkání. Dvě rány ovšem byly nad jeho síly, a tak Středočeši zvítězili vysoko 6:1.

Hanáci hráli druhé housle od samotného úvodu. Už po první třetině prohrávali 0:3. Středočeši kontrolovali hru a svůj náskok nadále navyšovali. Šance kohoutů na zvrat pak ve valné většině případů končily na Gasperu Krošeljovi. „My se na góly hrozně nadřeme, a naopak je jednoduše dostáváme. Předcházející sezóny jsme to vždycky nějak urvali a chodili jsme do těch zápasů po hlavách. Letos nám to tolik nejde, z čehož vyplývají i výsledky,“ hledal příčiny neúspěchu v rozhovoru pro Českou televizi brankář Jan Lukáš.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Sedmadvacetiletý olomoucký odchovanec vystřídal Branislava Konráda krátce po začátku druhé dvacetiminutovky, kdy David Šťastný zvyšoval už na 4:0 pro domácí. „Nemáte co ztratit, jdete na led s čistou hlavou. Snažíte se podat co nejlepší výkon a fungovat v rozjetém vlaku, do kterého jste nastoupili,“ odpověděl na otázku reportérů ohledně psychického rozpoložení střídajícího strážce svatyně.

Pod úspěchem bruslařského klubu se podepsala převážně elitní formace vedená Radimem Zohornou. Tato pětice zaznamenala dohromady 10 kanadských bodů. „Už v domácím zápase jsem si jich všímal. Musím před nimi smeknout, protože jsou neskutečně silní na puku a je vidět, že jim to klape. Hrozně těžko se brání, obzvlášť, když v naší obranné hře je občas binec. To nám dali dnes „sežrat“,“ uzavřel Lukáš.