V pátek jsou na programu hned dvě autogramiády! Na Flóře a ve Smetanových sadech

David Jahoda, Karolina Martinková
O L O M O U C – Fanoušci olomouckých Kohoutů, zbystřete! Máte další možnost potkat se osobně se členy olomouckého klubu a výběr bude pestrý. Jedna z autogramiád proběhne na výstavišti Flóra, kde se budou od 13 hodin podepisovat Tomáš Houdek, Jakub Urbisch a Blanka Škodová. Ve stejný čas proběhne autogramiáda ve Smetanových sadech, kde budou všem k dispozici Jan Knotek a Tomáš Valenta.

Obě autogramiády souvisí s 6. ročníkem Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, který se koná v sobotu. Půlmaraton s mezinárodní účastí je posledním závodem jarní části RunCzech běžecké ligy a může mimo jiné pyšnit bohatým doprovodným programem. Ten zahrnuje například veletrh aktivního a zdravého životního stylu, Moravia Sport Expo, nebo 24hodinovou štafetu na vozíku. Právě v rámci těchto dvou akcí se představí i zástupci olomouckých Kohoutů.

Veletrh Moravia Sport Expo nabízí dvoudenní program zaměřený na sportovní aktivity, týmy a známé atlety z regionu. Hráči HC Olomouc tedy logicky nemohou chybět. Beseda s nimi je naplánovaná na pátek 19. června od 13:00 u pavilonu A výstaviště Flora. Fanoušci se tak budou mít možnost setkat s reprezentantkou Blankou Škodovou, obráncem Tomášem Houdkem a brankářem Jakubem Urbischem.

24hodinovou štafetu na invalidním vozíku podpoří Tomáš Valenta a Jan Knotek. Jedná se o 2. ročník celodenní štafety na vozíku a start je naplánován na pátek v 9:00. Na každého účastníka čeká trasa dlouhá 250 metrů, který vede Rudolfovou alejí ve Smetanových sadech. Ve 13:00 pak přijde na řadu autogramiáda olomouckých hokejistů.