V prodloužení stálo štěstí na naší straně, oddechl si kapitán Jiří Ondrušek

Daniel Fekets
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kohouti zvládli i druhý venkovní zápas v sezóně. Po Plzni uspěli také v Českých Budějovicích, kde shodně zvítězili poměrem 2:1. Tentokrát se však muselo jít až do prodloužení, které rozhodl v 64. minutě JIŘÍ ONDRUŠEK.

Na první gól čekali diváci do 38. minuty, kdy se prosadil domácí kanonýr Milan Gulaš. Hanáci se ale nevzdali a v polovině třetí části zásluhou Davida Škůrka srovnali. Vyrovnané utkání dospělo do prodloužení, ve kterém to vzal na sebe kapitán. „První třetinu jsme začali dobře, měli jsme lepší pohyb. Ve druhé třetině jsme vypadli z tempa, poněvadž jsme měli spoustu vyloučených, což nás stálo strašně moc sil. V poslední části jsme doufali, že tam nějaký gól dotlačíme, což se naštěstí povedlo. V prodloužení pak bylo štěstí na naší straně,“ pověděl Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

„Utkání to bylo těžké. Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme faulovat, a že České Budějovice jsou tým, který je dobrý v přesilovkách. Paradoxně jsme proti Motoru měli nejvíce vyloučení za celou sezónu, což byla samozřejmě komplikace,“ uvědomoval si zkušený bek. Olomouc sice jednou v oslabení inkasovala, avšak dalších 8 přesilovek soupeře ubránila.

Před rozhodujícím gólem, který padl v čase 63:58, si olomoucká střídačka vzala oddechový čas. „Spíše jsme si potřebovali odpočinout, trochu si oddechnout. Těch přesilovek jsme předtím měli spoustu a navíc nám nešly. K tomu tady byl vždy po desáté minutě v každé třetině špatný led, hodně to skákalo, tak jsme si řekli, že budeme hrát jednoduše,“ prohlásil.

A jak celou situaci chvíli před rozhodující trefou viděl? „Původně jsem chtěl nahrávat, ale bránící hráči si to rozebrali tak, že mě nechali. Tak jsem zavřel oči a naštěstí to tam propadlo,“ uzavřel Jiří Ondrušek.