V první lize jsem dva góly dal, v extralize ještě ne, usmíval se střelec Ondrušek

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Drama až do posledních vteřin! Takový byl zápas Olomouce se Zlínem, ve kterém dirigoval výhru Kohoutů obránce Jiří Ondrušek. Dvaatřicetiletý bek je spíše sváteční střelec, ale v zápase proti Zlínu ukázal, že dokáže také střílet důležité branky. Díky jeho dvěma trefám totiž Olomouc natáhla svou sérii výher a upevnila si své čtvrté místo v extraligové tabulce.
„Je to příjemný, pěkný pocit. Ale důležité je, že jsme vyhráli a prodloužili tu sérii,“ usmíval se muž, který je s olomouckým klubem spjat už od svých 7 let. „Tentokrát se zadařilo. Někdy je to zápas blbec a nedaří se, ale teď nám to tam napadalo,“ hodnotil po utkání.

„Určitě bylo štěstí na naší straně, byl to vyrovnaný zápas. Remíza by tomu možná slušela. Zlín měl spoustu šancí, naštěstí nám to Honza výborně zavřel a měli jsme o ten jeden gól víc,“ řekl jediný olomoucký střelec zápasu. V letošní sezóně si dvaatřicetiletý hokejista zapsal už čtyři přesné zásahy, čímž o jeden gól překonal své maximum z extraligové sezóny 2014/2015. A nebylo to jeho jediné vylepšení statistik. „V první lize jsem dva góly dal, v extralize ještě ne,“ přemítal bek. „Ale nijak to neprožívám.“

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Olomouc tak i díky Ondruškovi prodloužila svou sérii výher už na šest zápasů za sebou a tyto bodové žně jí aktuálně vynesly na čtvrté místo extraligové tabulky. „Pohoda v kabině je, ale musíme pořád pracovat. Přece jenom se nedá říct, že bychom ty zápasy vyhráli jednoznačně. Vždycky to bylo o gól o dva, vydřené do posledních minut. Takovéto zápasy se dají vyhrát, ale dají se i prohrát, takže si toho musíme vážit,“ zvedl olomoucký rodák pomyslný varovný prst.

Zkušený obránce otevřel skóre utkání ve 27. minutě, když si najel do útočného pásma a trefil se k vzdálenější tyči. „Trošku se to tam otevřelo, jel jsem tam z druhé vlny. Bránící hráči stáli, tak jsem se tam natlačil, měl jsem rychlost a padlo to tam,“ komentoval svůj první gól. Z toho druhého se radoval o necelých 7 minut později, tentokrát se však jednalo o dorážku. „Odrazilo se mi to před branku a napodruhé jsem to naštěstí dokázal hodit přes beton,“ povídal s úlevou.

Právě po druhé brance Kohoutů došlo na ledě k menší strkanici, po které na trestnou lavici odjel mimo jiné i úspěšný střelec. „Já jsem se radoval, Fořťák do mě ždrcl a tak jsem to vrátil a už to bylo. To k tomu patří. Ale jsme kamarádi,“ vysvětloval Ondrušek. Právě Tomáš Fořt přitom v Olomouci nedávno působil, konkrétně v sezóně 2016/2017. „V tom zápase si člověk ani neuvědomí, to přijde až potom, a to už je pozdě,“ povídal. „Se Zlínem hrajeme často, známe se a mají tam hráče, co se nechají vyprovokovat. Bývá to takové ostřejší,“ řekl k rivalitě mezi dvěma moravskými kluby.

Do brankoviště se proti Zlínu po delší pauze postavil Jan Lukáš, který předvedl několik důležitých zákroků – například v první třetině, když musel čelit nájezdu dvou zlínských útočníků v brejku. „Chytal výborně. Ale oba gólmany máme výborné, takže je jedno, kdo chytá,“ chválil Ondrušek brankářské duo svého týmu. Velkou premiéru mezi dospělými pak zažil 16letý junior Tobiáš Handl, jenž nastoupil ve druhé lajně vedle Jana Knotka a Davida Ostřížka. „Myslím, že to zvládl. Sbírá zkušenosti a je to jenom dobře, když trenéři staví takové hráče,“ prohlásil na adresu talentovaného mladíka.