V prvním domácím přípravném utkání Kohouti vyzvou Vítkovice

Štěpán Navrátil
O L O M O U C – V pátek 26. srpna od 18:00 se mohou olomoučtí fanoušci těšit na první zápas Mory v domácím prostředí, do plecharény zavítají hokejisté Vítkovic. Vstupenky si můžete pořídit v síti Ticketportal, nebo v den utkání na pokladnách Zimního stadionu. K jejich otevření dojde dvě hodiny před úvodním buly.

Olomouc má za sebou tři přípravná utkání, po kterých mohla být spokojena. Ve Vítkovicích sice padla v nájezdech, poté však 4:3 zdolala Třinec a 3:1 uspěla v Brně. „Tyto týmy patří ke špičce celé ligy, a proto výhry nad nimi samozřejmě povzbudí a potěší,“ měl jasno Rostislav Olesz po minulém duelu.

„Ne vždy se v rámci přípravných zápasů hledí na výsledek, ale musím říct, že od nás tam zatím bylo hodně dobrých věcí,“ doplnil zkušený útočník, který se spolu se svými spoluhráči už chystá na následující duel proti Vítkovicím.

To nejdůležitější o soupeři

Vítkovičtí na začátek přípravy přivítali nejprve třinecké Oceláře a poté i olomoucké Kohouty. Oba zápasy skončily nerozhodně po základní hrací době a z obou nakonec vyšli vítězně domácí. Třinec skolil gólem v prodloužení Peter Mueller a vítězný nájezd proti Olomouci obstaral Rostislav Marosz.

Po této dvojici duelů se celý tým přesunul na švýcarsko-francouzské tažení. V úterý 16. 8. hráči Ridery prohráli se Ženevou 1:3 a o den později s Lausanne 2:5. Jedinou výhru si připsali se Chamonix, ale nutno podotknout, že drtivou. Domácí Pionniers porazili 10:2. Poslední přípravný zápas v zahraničí pak odehráli s Grenoblem, vítězem Ligue Magnus. Vlkům podlehli 1:4.

Naposledy Vítkovičtí ve středu hostili Kometu Brno. Zápas byl až nečekaně jednoznačný, domácí dokonce vedli nad soupeřem 7:0, když se prosadil Jakub Flek a překazil tak brankáři Klimešovi čisté konto. Skóre 7:1 i tak ukazuje na to, s jakou herní pohodou se Ridera vrátila zpět do České republiky.

Soupiska HC Vítkovice Ridera

Brankáři: Aleš Stezka, Lukáš Klimeš, Darek Bartošák.

Obránci: Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Petr Gewiese, Patrik Koch, Juraj Mikuš, Mário Grman, Daniel Krenželok, Willie Raskob, Tomáš Machů, René Smolka, Denis Puchala, Matěj Prčík, Michal Bystroň.

Útočníci: Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Marek Kalus, Petr Fridrich, Petr Chlán, Jan Bernovský, Vojtěch Lednický, Josef Krejsa, Rastislav Dej, Rostislav Marosz, Lukáš Krenželok, Roberts Bukarts, Roman Půček, Jiří Tvrdý, Matyáš Melovský, Alex Kotásek, Peter Krieger, Peter Mueller.

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): OSTRAVAR ARÉNA (9 833)
Poslední utkání: Výhra 7:1 nad Kometou Brno