V těch klíčových fázích nejsme schopni prolomit momentum zápasu, uvědomuje si Jan Lukáš

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Už už to vypadalo, že by Olomouc mohla proti Liberci vyválčit minimálně bod, do konce základní hrací doby zbývala minuta a na světelné tabuli svítil stav 1:1. Jednou z opor týmu v nedělním zápase byl i brankář Jan Lukáš, který převedl několik důležitých zákroků.

Hanákům to a domácím ledě letos moc nejde. Naposledy se z výhry před domácími diváky radovali 27. září, kdy porazili Padubice 3:1. Od té doby získali z domácího prostředí pouze jeden bod za prohru s Vítkovicemi v prodloužení. Teď v neděli proti Liberci však byli velmi blízko dalšímu bodovému zisku. Za stavu 1:1 to už vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, jenže minutu před koncem vystřelil Liberci výhru Lukáš Krenželok.

⇒ Brankář Jan Lukáš

„Mrzí nás to. Sahali jsme dneska po bodech," smutnil po utkání brankář Jan Lukáš. „Měli jsme proměnit tu přesilovku, co jsme měli šest minut do konce zápasu. Nedostali jsme se ani do pásma... Z jednoduchého puku došlo k přenesení hry,“ komentoval rozhodující okamžik zápasu. „Nebyla to silná střela, ale trefil to ve správný moment, kdy jsem byl z druhé strany. Letělo to nad ledem, hned jak jsem šel dolů, tak jsem věděl, že je to špatně.“

Na venkovních kluzištích se přitom Kohoutům daří lépe - vyhráli v Karlových Varech, Pardubicích a naposledy také v Plzni. Prokletí plecharény se jim však stále nedaří odčarovat. „Úplně to neřešíme. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom vyhrávali i doma. Ale zatím to nejde... Pořád věříme, že to něčím musíme zlomit. Nevíme ale jak, kdy a za jakých okolností.“

Výkon Hanáků proti Liberci byl sympatický, minimálně jeden bod by jim proto rozhodně slušel.„Chtěli jsme to zlomit. Dnes to herně chvílemi vypadalo dobře, ale v těch klíčových fázích nejsme schopni zakončit, nebo prolomit momentum zápasu,“ přemýšlel Lukáš. „Ať už ve druhé třetině 2 na 1, nebo dát z přesilovky nějaký ušmudlaný gól. Pak nás to sráží a je to nepříjemné.“

S výsledky týmu úzce souvisí také nízká produktivita. „V 5 na 5 nejsme úplně produktivní. Šancí moc nemáme, takže bychom je měli začít proměňovat. Pokud chceme bodovat, tak na jeden gól to asi těžko půjde,“ ví šestadvacetiletý gólman. „Mrzí to, ale to je hokej. Ten bod tam mohl být... My se ale teď musíme chystat na úterý na zápas s Brnem,“ uzavřel olomoucký odchovanec.