Vánoce klepou na dveře! Kohouti prodávali punče, děti zdobily klubový stromeček

Redakce
O L O M O U C – Vánoce, svátky klidu a míru, se pomalu ale jistě blíží a atmosféra nejkrásnějšího období v roce se vkrádá už i na zimní stadion. Stejně jako každý rok, i tentokrát se o předvánoční atmosféru nejprve postarali hráči A týmu během prodeje punčů na podporu Hospice na Svatém Kopečku, nově bude blížící se svátky připomínat i urostlá borovice přímo na stadionu. O její výzdobu se postaraly děti z mateřské školky Michalské Stromořadí.

Na konci listopadu Kohouti znovu ukázali, že ví kdy je třeba pomáhat. Na stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí v Olomouci se tak znovu sešla početná skupinka olomouckých hráčů, kteří se rozhodli v rámci každoročního prodeje punčů podpořit Hospic na Svatém Kopečku.

Olomoučtí hokejisté se na stánku střídali v rámci hodinových směn vždy po dvojicích nebo trojicích. Podpořit dobrou věc se navíc rozhodli i trenéři brankářů Jan Littner a Tomáš Pospíšil. Kromě nich jste se na stánku mohli potkat také s Jiřím Ondruškem, Romanem Vlachem, Branislavem Konrádem, Janem Jaroměřským, Tomášem Houdkem, Janem Knotkem, Rokem Macuhem, Lukášem Galvasem, Janem Eberlem, Davidem Ostřížkem, Robinem Staňkem, Vilémem Burianem, Brunem Mrázem nebo Kevinem Sundherem.

Kohouti ale na prodej punčů nebyli sami, na stánku se sešli také s členy Rotary klubu a herci z Divadla Tramtarie. Celkový výtěžek z prodeje se pak zastavil na úctyhodném čísle 30.000 Kč.

Atmosféru blížících se Vánoc připomíná na olomouckém zimním stadionu také vánoční stromeček. Urostlou okrasnou borovici darovala klubu rodina markentingové manažerky Zuzany Němcové. O výzdobu se pak postaraly děti z mateřské školky Michalské stromořadí pod vedením paní ředitelky Věry Žižlavské a skupiny učitelů.

Učitelé spolu s rodiči a některými dětmi se pak postarali o ozdobení stromečku přímo na stadionu, a to před jedním z každotýdenních hodin bruslení. V rohu stadionu u ledové plochy tak nyní stojí „Vánoční strom hvězd HC Olomouc“, jak jej děti pojmenovaly.