Junioři na svém ledě nejprve přivítali Pardubice, proti kterým vedli už 4:2. Ve třetí třetině však kontrolu nad utkáním převzali právě Východočeši a zápas dokázali otočit. Kohouti se tak museli smířit s porážkou 4:7. O den později však proti Hradci Králové nastoupil úplně jiný tým, který se po šedesáti minutách mohl radovat z výhry 3:2. „Za tři body jsme určitě rádi, ale vzhledem k naší bodové ztrátě na 12. místo jsou tři body ze dvou domácích zápasů poměrně málo, a tak se o nějaké velké spokojenosti se mluvit nedá. Pokud chceme o play-off ještě zabojovat, musíme bodovat více méně v každém zápase,“ řekl Patrik Říčka.

Olomouci se znovu vymstila třetí třetina, kde inkasovala hned čtyřikrát. Přes veškerou snahu pak už na poměrně velkou ztrátu reagovat nedokázala. „Není to poprvé, co jsme ztratili dobře rozehraný zápas ve třetí třetině. Do třetí třetiny často nastupujeme nekoncentrovaní a po zbytečných chybách kasírujeme hned z kraje třetiny. Většinou nás pak tyhle góly stojí body jako tomu bylo i teď,“ mrzelo olomouckého útočníka.

Dvakrát se v utkání s Dynamem trefil právě Patrik Říčka, své body by ale raději vyměnil za ty týmové. „Dva góly určitě potěší, ale body do tabulky mají mnohem větší hodnotu takže jsem byl nakonec zklamaný, že jsme si nechali zápas proklouznout mezi prsty,“ přiznal.

I proti Hradci Králové Kohouti dvakrát vedli, Mountfield ale dokázal pokaždé srovnat. Na konci zápasu to ale byli přece jen domácí, kteří se radovali z těsné výhry. „Z mého pohledu bylo utkání vyrovnané. My jsme jen měli jen o trošku větší štěstí, ale řekl bych, že za tu bojovnost jsme si vyhrát zasloužili,“ tvrdil devatenáctiletý hokejista.

Klíčovou byla nakonec v utkání sporná situace před královéhradeckou brankou, po které rozhodčí nařídili trestné střílení. „Pavel (Tomaník) výborně obešel obránce a dostal puk do brankoviště, kde pak byla taková trma vrma a mě se podařilo dotlačit puk za brankovou čáru. Rozhodčí ale po poradě usoudil, že gól padl až po tom, co Hradec úmyslně posunul branku, a tak nařídil trestné střílení. Trenér se mě zeptal, jestli chci jet a já jsem si vzhledem k proměněnému samostatnému úniku s Pardubicemi celkem věřil, tak jsem jel a udělal to samé. Naštěstí to vyšlo,“ usmíval se hokejista, který olomoucký dres obléká už čtvrtou sezónu.

Na olomouckém útočníkovi je vidět, že v současné době hraje ve velké pohodě, a to se odráží i na statistikách. Ve dvou posledních utkáních si totiž připsal hned tři góly, z toho jeden rozhodující. „Řekl bych, že mi po psychické stránce pomohlo pár startů v univerzitní lize, kde dostávám hodně prostoru. Taky jsem trošku upravil jídelníček, hlavně před zápasem. I díky tomu se cítím lépe než na začátku sezóny, kdy jsem měl ve výkonech velké výkyvy. Snad to vydrží,“ doufal rodák z Brna.

Do konce základní části zbývá sedm utkání, ve hře je tedy stále ještě 21 bodů. Hanáci ale ztrácí na postupující dvanáctku bodů devět, a tak budou muset v následujících utkáních pořádně zabrat. „S klukama jsme si řekli, že ve hře je ještě dost bodů, a tak se pokusíme o nadstavbu ještě alespoň zabojovat a přiblížit se k té elitní dvanáctce. Klíčové bude, abychom v posledních zápasech podávali konstantní výkony a pokusili se vyhrát co nejvíce utkání,“ dodal forvard, který si připsal pět gólů a pět asistencí.