Velká posila mezi tři tyče! Na Hanou přichází Jakub Sedláček

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Z důvodu absence Branislava Konráda sáhli trenéři po posile do brankoviště. Na hostování přichází JAKUB SEDLÁČEK, jenž má zkušenosti mimo jiné i s reprezentací či KHL.

Jednatřicetiletý gólman strávil většinu svojí kariéry ve Zlíně, jehož je odchovancem. Do A-týmu Beranů nakoukl poprvé v sezóně 2007/08, kdy odchytal tři utkání v play-out s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Od té doby chytal pravidelněji a vysloužil si dokonce pozvánku do reprezentace, za níž nastoupil ve dvou zápasech. V roce 2013 sehrál klíčovou roli při postupu Zlína do extraligového finále. Titul ovšem nezískal, šťastnějším mužstvem byla Plzeň, a to díky brance Martina Straky ve druhém prodloužení sedmého duelu. Výkony tehdy čerstvě třiadvacetiletého brankáře ovšem přilákaly kluby z KHL.

Sedláček tedy přestoupil do Dinama Riga, v němž nastupoval následující čtyři sezóny. Za celek z lotyšského hlavního města odehrál celkem 126 zápasů, přičemž jeho průměrný počet úspěšných zákroků činil 92,04%.

V roce 2017 se Jakub Sedláček rozhodl vrátit do České republiky. Kývl na nabídku královéhradeckého Mountfieldu. Na východě Čech toho ovšem moc neodchytal. Nastoupil pouze v sedmi zápasech, načež jej z branky vytlačil Patrik Rybár. Zlínský rodák tak zamířil hned na dvě hostování. Nejprve do italského Bolzana, následně do bratislavského Slovanu. Ani v těchto angažmá ovšem moc utkání nepřidal, a tak na konci ročníku odešel zpět do svého mateřského klubu.

V sezóně 2017/18 odehrál za Berany celkem 33 utkání. Poté odešel do pražské Sparty, v níž strávil i následující ročník. Mezi tři tyče se v dresu s S na prsou postavil ve třiceti případech.

Minulý rok strávil Sedláček taktéž ve dvou destinacích. Nejprve přestoupil do Košic, kde nastoupil k 23 duelům, načež se přesunul do rakouského Villacheru.

„Jsme rádi, že se k nám takovýto gólman přidá. Doplní tak skvěle chytajícího Honzu Lukáše. V době, kdy nevíme, za jak dlouho bude Braňo zpátky, je to vítaná posila a zároveň záruka toho, že budeme mít jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize,“ řekl k příchodu Jakuba Sedláčka trenér brankářů Martin Falter.

Rozhovor s novou posilou vám přineseme během dnešního dne.

Jakub Sedláček v dresu Košic
FOTO: hockeyslovakia.sk