Velmi důležitá byla pojistka Seloše, uvědomoval si útočník Zbyněk Hampl

Tomáš Schmiedt
L I T O M Ě Ř I C E – Kohouti ve středu uspěli v Litoměřicích, kde zvítězili 3:2. Stadionu se v úvodu utkání povedlo vsítit vedoucí gól, ale Olomouc se třemi trefami postarala o obrat. Litoměřice sice ještě minutu před koncem zdramatizovaly duel, ale na vyrovnání nedosáhly. „Snad jsme si tak napravili reputaci z předchozího utkání s Mostem,“ doufá Zbyněk Hampl.

Olomouc nezačala v Litoměřicích zrovna nejlépe, už ve čtvrté minutě hry prohrávala. Do konce první třetiny se ale Kohoutům povedlo vyrovnat, navíc v posledním dějství dokázala Mora dalšími dvěma brankami soupeři odskočit. Domácí sice těsně před závěrem klání snížili, ale na vyrovnání jim to nestačilo. Hanáci tak vyhráli 3:2.

⇒ Útočník Zbyněk Hampl vstřelil v Litoměřicích úvodní gól Olomouce, na druhý pak přihrál

„Soupeř na nás vlétl, ale my jsme se po jeho první trefě dokázali oklepat. Postupem času jsme pak byli i lepším týmem,“ vrátil se k zápasu Zbyněk Hampl.

Některé špatné úvody duelů týmů hrajících na venkovním kluzišti bývají způsobeny náročnou cestou autobusem, kterou musí mužstva podstoupit. V případě Hanáků ale tento faktor v Litoměřicích nehrál roli.

„Cesta byla bez problémů, rozbruslili jsme se dobře. Inkasovali jsme po našich chybách, ale naštěstí nás rychlá branky Litoměřic nepoložila,“ těšilo olomouckého útočníka, který se postaral o první trefu Mory. „Číp mi dobře nahrál mezi kruhy, a já to poté trefil přesně tam, kam jsem chtěl.“

V prostřední dvacetiminutovce sice žádný gól nepadl, ale příležitostí k jeho vstřelení měly oba celky docela dost. Hlavně Litoměřice v polovině zápasu neproměnily více jak minutu dlouhou přesilovou hru pěti proti třem.

„Byl to jeden z rozhodujících okamžiků. Jak se vlastně neustále říká, když neproměníte dvojnásobnou přesilovku, tak nemůžete vyhrát. A to se také stalo,“ připomněl Hampl známe „pravidlo“.

Forvard zapůjčený do Mory z Třince pak sice připustil, že jeho mužstvo si také zahrálo dvojnásobnou početní výhodu, ale upozornil na to, že byla velmi krátká. „Hráli jsme ji asi tak dvacet vteřin. Soupeř vyhrál vhazování, a hned poté se mu povedlo vyhodit, takže jsme si přesilovku pěti proti třem moc neužili.“

Olomouci se nakonec povedlo o své výhře rozhodnout v třetí třetině, kdy ji k zisku třech bodů přiblížily trefy Kucharczyka a Selingra. Domácí pak už jen korigovali skóre. „Druhá naše branka byla důležitá, ale ještě důležitější byla pojistka Seloše (Pavla Selingra). V závěru jsme pak ještě inkasovali, ale naštěstí jsme těsné vedení udrželi,“ měl radost čtyřiadvacetiletý hokejista.

Kohouti po nepříjemné domácí prohře po prodloužení s Mostem si výhrou v Litoměřicích zlepšili náladu. „Určitě je podstatné, že jsme vybojovali tři body, i když jsme si zápas zase zkomplikovali. Snad jsme si tak napravili reputaci z předchozího utkání s Mostem,“ věří Hampl.