Juniorka má za sebou další zápasový víkend. Už ve dvanáctém kole nejvyšší soutěže hostila Jihlavu, o den později se pak na vlastním ledě postavila Jihlavě. Ani jeden ze soupeřů nedal Olomouckým nic zadarmo, po dvou vyrovnaných utkáních si tak parta kolem kapitána Tomajka připsala tři body. Dojmy z víkendu však byly velmi rozpačité. „Se třemi body spokojeni jako tým být nemůžeme. Řekli jsme si, že jdeme pro šest bodů, ale zápas proti Jihlavě jsme neodehráli vůbec dobře. Něco jsme si po utkání řekli v šatně a proti Slavii jsme hráli lépe. Získali jsme alespoň ty tři body,“ vracel se k zápasům Daniel Ministr.

Zvlášť duel s Jihlavou se změnil v gólovou přestřelku. Už v prvních deseti minutách padly hned tři góly, do konce první třetiny pak přibyl ještě jeden. Týmy tak odcházely do kabin za stavu 2:2, v dalších dvou dvacetiminutovkách se ale střelecky lépe dařilo hostům. „V závěru zápasu a vlastně i po celý zápas jsme si nehlídali hráče v předbrankovém prostoru. Nechali jsme je dorážet odražené kotouče a dostali jsme spoustu gólů nebo z vlastních chyb. To musíme do dalších zápasů určitě zlepšit,“ vypočítával olomoucký útočník.

Ani zápas se Slavií nebyl jednoznačnou záležitostí. Kohouti sice jako první vedli, pražský tým ale vývoj utkání dvěma slepenými góly bleskově otočil. Hanáci ale stihli ještě před první sirénou vyrovnat a i tentokrát tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:2. Domácí pak přidali v každé další třetině po brance a nakonec se radovali z tříbodové výhry. „Před utkáním se Slavií jsme si ještě něco řekli v kabině s trenéry i sami mezi sebou. Jsem rád, že jsme zápas odehráli lépe a zvítězili jsme. Sice jsme inkasovali jeden gól v oslabení, ale ty další jsme odehráli dobře a vlastně jsme ubránili i oslabení tři proti pěti. Měli jsme hodně zblokovaných střel, takže bych řekl, že nám pomohlo, že jsme hráli víc týmově,“ vysvětloval.

Víc než gólů však padalo trestů. Dvířka na trestnou se pro Hanáky otevřely devětkrát, ani Slavia ale nebyla pozadu a do tabulek si připsala osm provinění. „Děláme často zbytečné fauly, kvůli kterým pak hrajeme dost oslabení, což nám bere hodně sil. Ty nám pak chybí,“ uvědomoval si forvard, který už v minulém roce naskočil i za olomoucké áčko.

Právě Daniel Ministr byl jedním z klíčových hráčů obou zápasů. Proti Jihlavě i proti Slavii si připsal vždy po dvou gólech. Olomoucký šikula by ale své body raději vyměnil za ty týmové. „Jsem rád, že mi to tam padá, ale byl bych radši, kdyby se nám dařilo lépe jako celému týmu a kdybychom se pohybovali v tabulce na vyšších příčkách,“ přiznal.

Svěřenci trenérů Karla Berana a Milana Ministra donedávna neprožívali dobré období. Výhrou nad Slavií přerušili čtyřzápasovou šňůru proher a věří, že právě tříbodové vítězství nad pražským výběrem může být odrazovým můstkem. „Řeknu to za celý tým, jsme rádi, že jsme vyhráli po čtyřech prohraných zápasech a jak jsem řekl, klíčem bylo to, že jsme hráli týmověji než v předešlých utkáních. Věřím, že nás toto vítězství nakopne do dalších zápasů a bude se nám víc dařit.“

Olomouc potřebuje zabrat. Junioři dobře ví, že má jejich tým velký potenciál a prozatímní desáté místo, tedy místo přesně uprostřed tabulky, jen těžko skousávají. „S průběhem sezóny zatím rozhodně spokojení nejsme. Chtěli jsme být v tabulce o něco výš. Musíme o to více makat na trénincích a hrát v zápasech to, co si řekneme. Věřím, že se nám začne víc dařit, tým na to určitě máme,“ burcoval osmnáctiletý hokejista.